Na nároďák jsem si netroufal, říká darebák Uličný. Koho považuje za nejlepšího českého kouče všech dob?

Na nároďák jsem si netroufal, říká darebák Uličný. Koho považuje za nejlepšího českého kouče všech dob?

Od úterního dne čerstvý sedmdesátník Petr "John" Uličný vedl v minulosti celou řadu klubů, s tím, že součástí prvoligové mapy není od roku 2012 a jeho poslední štací bylo před pěti lety Znojmo.

Ač prošel i Brnem, Ružomberokem, Zlínem, Hradcem Králové, Opavou, Plzní či Viktorií Žižkov, nejvíce je spojován se Sigmou Olomouc a rozhodně právem, protože byl u jejích několika historických milníků.

Jako hráč měl podíl na prvním postupu hanáckého klubu do první ligy a v roli trenéra zvedl nad hlavu dokonce první trofej klubové historie.

Byť má v samostatné česeké lize odtrénováno nejvíce zápasů ze všech, reprezentační nabídka mu na stůl nikdy nepřistála. Není to jedna z věcí, které ho i přes výbornou trenérskou kariéru přeci jen mrzí?

"To ne. Musíš vědět, na co máš a na co nemáš. Netrénoval jsem nikdy Spartu ani Slavii, i když ji trénovali trenéři, které jsem mnohokrát v lize porazil. Byl jsem spíše provinční trenér tady z Hané, prošel jsem devíti kluby, takže zájem o mě celkem byl. Když vyhazovali nějakého hodného trenéra a potřebovali darebáka, tak jsem přišel na řadu. Pak jsem se jim okoukal a vyhnali mě. Na reprezentaci jsem si netroufal. Reprezentační trenér musí být ikona, musí umět vystupovat a mluvit cizími jazyky. S tím, co jsem dokázal, jsem spokojený. Mohl jsem samozřejmě dokázat víc. Když jsem přišel poprvé do Sigmy, měl jsem fantastické mužstvo. Skončili jsme třetí, ale myslím si, že jsme mohli hrát i o titul," uvedl v interview pro web sigmafotbal.cz rodák z Kroměříže, jehož zavedla profesionální hráčská kariéra nejen do Olomouce, ale i do Sparty či Plzně.

Na Andrův stadion dodnes chodí společně s o dekádu starším Karlem Brücknerem, jehož poslední štací byl rakouský národní tým, s nímž se rozloučil v roce 2009. "Máme velice dobrý vztah. Nesmírně si ho vážím a považuji ho za nejlepší českého trenéra všech dob. Když jsem mu dělal asistenta, hodně jsem si od něj vzal. Jeho výsledky v Sigmě i v národním mužstvu jsou fantastické a hovoří za vše. Dlouhé roky sedáváme vedle sebe na mistrovských utkáních Sigmy, společně s ním a Honzou Chladilem vždycky probíráme vývoj zápasu," ozřejmil na stránkách sigmafotbal.cz Uličný.