Doležal a nejlepší střelec ligy? Rada i Hübschman by mu to přáli. Třeba na něj čeká i lepší klub než Jablonec

Doležal a nejlepší střelec ligy? Rada i Hübschman by mu to přáli. Třeba na něj čeká i lepší klub než Jablonec

V Jablonci, který zahajuje jaro pondělní domácí dohrávkou s Příbramí, by rádi chtěli pomoci ke koruně pro nejlepšího ligového střelce devětadvacetiletému Martinu Doležalovi, jenž je zatím na deseti brankách.

Bývalý střelec Sigmy se dělí o průběžné první místo s Kangou, Komličenkem a Krmenčíkem, s tím, že poslední dva už součástí Fortuna:ligy nejsou a cestu za triumfem by tak mohl mít v průběhu jara o něco snazší. Tím spíš, že české prostředí už se netýká ani osmigólových hráčů jako Souček a Mešanovič.

"Bylo by to pro něj dobře. Je v širším reprezentačním kádru a před mistrovstvím Evropy bych mu přál, aby se mu to podařilo. Je to i ocenění pro klub," pronesl na tiskové konferenci jeho nadřízený Petr Rada.

Zelenobílý soubor ze Střelnice měl naposledy nejlepšího kanonýra v osobě Davida Lafaty. Ale to už je pár let zpět. "Myslím, že v posledních letech šel hodně nahoru. Věkem se zklidnil, na tréninku působí jistě, věří si. Sebevědomí mu dodala i reprezentace. Záleží, jak ho budou spoluhráči zásobovat balony, aby mohl nějaký gól dát. Pro Jablonec je to v současnosti klíčový hráč," pokračoval v pochvalách šéf jablonecké lavičky.

Bude na něj aktuálně třetí tým prvoligové mapy sázet i při penaltách? "Na ně jsou hráči určení. Nemá to nic společného s králem střelců. Samozřejmě by však záleželo na situaci. Kdyby to rozhodovalo o jeho umístění, není to hráč, který by penaltu nekopnul. Určitě však nebudeme vše směřovat na něj, protože má již deset gólů," doplnil ostřílený šéf Matouška, Kroba, Jugase a spol.

Doležalovi pak samozřejmě fandí také kapitán Tomáš Hübschman, jenž připustil, že by pro něj Střelnice nemusela být finální destinací. "Určitě ho žene i motivace, že se může podívat na Euro a může jít do lepšího klubu než Jablonec. Myslím, že bude hrát s chutí," zakončil osmatřicetiletý veterán.