Frustrovaný Coutinho? Ne tak docela. Brazilec přirovnal německou ligu k Premier League

Frustrovaný Coutinho? Ne tak docela. Brazilec přirovnal německou ligu k Premier League

Brazilský špílmachr Philippe Coutinho je do konce této sezony zapůjčen v Bayernu Mnichov, za který k tomuto datu odehrál 28 soutěžních duelů s bilancí sedmi tref.

Základní sestava se však bývalého borce Liverpoolu či Interu Milán netýká vždy, což je patrné i pod novým koučem Hans-Dieter Flickem. Také proto se v kuloárech spekuluje o tom, jestli si ho bude chtít bavorský kolos v Allianz Aréně vůbec nechat. Tím spíš, že za něj budou požadovat Katalánci 80 až 90 milionů eur.

Jak se na věc dívá samotný sedmadvacetiletý fotbalista? "Nejsem tu dlouho, takže si žádá určitý čas, abych se přizpůsobil nové kultuře, ale moje rodina je šťastná a já jsem šťastný taky. Hodně mi pomáhá i můj blízký přítel Thiago Alcantara," ozřejmil kolega Lewandowského, Neuera a spol., jehož slova citoval web profutbal.sk.

Byť zažil LaLigu, Premier League i Serii A, německou ligu jen chválí. "V posledních měsících jsem si uvědomil, že je bundesliga pořádně náročná a vyrovnaná soutěž. Každý ji chce vyhrát, získat titul je náročné. Ohledně fyzické náročnosti a náboje ji lze porovat s Premier League. Nemáte čas přemýšlet, hra je rychlá a hřiště jsou prakticky stejné jako v Anglii. Soutěž je na tom taky skvěle technicky," chválil soutěž u našich západních sousedů reprezentant Brazílie, kterého zmínily stránky profutba.sk.

S novým hlavním trenérem nemá žádný problém. A to i přesto, že ne vždy figuruje mezi jedenácti vyvolenými. "Trenér pracuje tvrdě a díky němu hrajeme dobře. A to je to nejdůležitější. Není lehké vést tým jako Bayern. Myslím, že odvádí dobrou práci. Věřím, že dokážeme vyhrát všechny trofeje. Tvrdě kvůli tomu makáme. Soutěž typu Ligy mistrů je jedna z nejtěžších na světě, ale když dřete, může se stát cokoliv," doplnil na profutbal.sk záložník devětadvacetinásobného německého šampiona, jenž aktuálně táhne pětizápasovou šňůru bez prohry a na čele tabulky je o bod před Red Bullem Lipsko.