Novák hraje v Süper Lig o titul, možnost přesunu do předního týmu LaLigy ho však zaujala

Novák hraje v  Süper Lig o titul, možnost přesunu do předního týmu LaLigy ho však zaujala

Česká stopa ve španělské LaLize? Zatím jen Tomáš Vaclík, jenž hájí tři tyče Sevilly. Ovšem mohlo by být lépe - dalšího českého reprezentanta Filipa Nováka totiž vábí Getafe.

A krajního beka Trabzonsporu nabídka od momentálně třetího týmu Primera División, jehož řady by posílil za pár měsíců letos v létě, evidentně zajímá...

"Pro Filipa byla priorita zůstat v Trabzonu, ale tahle možnost ho zaujala," citoval Deník Sport zdroj blízký samotnému exzlínskému fotbalistovi, který hraje na turecké půdě o titul a slavné istanbulské značky jako Galatasaray, Fenerbahce i Besiktas jsou až za jeho zády.

Getafe, které zatím drží příčky zaručující Ligu mistrů, hraje domácí duely na Coliseum Alfonsa Péreze pro více než 17 tisíc diváků. Celek trenérsky vede José Bordalás a střelecky ho táhnou ostřílení třicátníci Molina, Mata a Ángel.

Devětadvacetiletý obránce s minulostí v dánském Midtjyllandu, jenž působí v Turecku dva roky, má na současné adrese smlouvu už jen do června. A byť byla jednání o novém kontraktu zahájena, první kolo rozhovorů s vedením aktuálně druhého mužstva Süper Lig nedopadlo a celá věc zůstává otevřená.

Pokud by někdejší hráč Jablonce s třiadvaceti mezinárodními starty za Česko nepodepsal, v létě by se přesunoval do Španělska jako volný hráč a třeba by od Getafe, jež má mimochodem po třiadvaceti kolech lepší defenzivní statistiky než druhá Barcelona, obdržel také zajímavý podpisový bonus.