Že by nová Sigma? V kabině i na trávníku je teď cítit jiný duch, hráči více komunikují

Že by nová Sigma? V kabině i na trávníku je teď cítit jiný duch, hráči více komunikují

Sigmě se v zimní přestávce podařilo vylepšit defenzivu, což dokládá i skutečnost, že během tří přípravných duelů na turecké půdě inkasoval hanácký soubor pouze jednou.

Nyní jsou před klubem z Androva stadionu další výzvy - například zkvalitnit finální fázi. "Hodně jsme se soustředili na zjednodušení hry a brejkové situace. A potřebujeme vyhrávat. Deset remíz, které na svém kontě máme, je příliš. Musíme prostě dohrávat zápasy až do konce. Na podzim jsme jich dost v závěrečných minutách ztratili," posteskl si hlavní kouč olomoucké družiny Radoslav Látal, jehož slova nabídl portál sport.cz.

Ke gólům by měla pomoci i jediná zimní posila Lukáš Juliš. "Naším prvořadým úkolem z hlediska posílení bylo s ohledem na dlouhodobé zranění Martina Nešpora přivést útočníka, a to se nám v osobě Juliše povedlo. Jiného hráče, za kterého bychom byli ochotni investovat větší sumu, jsme nenašli," přiznal na stránkách sport.cz sportovní ředitel Sigmy Ladislav Minář.

Kouč, jenž hodlá dát během jara šanci i sedmnáctiletým talentům Jáchymu Šípovi a Kryštofu Daňkovi, si současně pochvaloval utužení party, která dostala v závěru podzimu díky kauze Václav Pilař minimálně facku. "V kabině i na hřišti je teď cítit jiný duch. Kluci více komunikují, a já věřím, že ty emoce, které nám na podzim tolik chyběly, přenesou i do mistrovských zápasů. „Na našich cílech to ale nic nemění. Chceme bojovat o evropské poháry jak v lize, tak v domácím poháru. Kádr máme užší, myslím však, že jsme neoslabili. Musíme ale doufat, že se nám budou vyhýbat zranění," přidal padesátiletý odborník s trenérskou minulostí v Opavě, Sokolově, Frýdku-Místku, Baníku, Košicích či Piastu Gliwice.