Dokáže někdo nahradit Součka? Stanciu už trénuje a příprava byla perfektní, těší Trpišovského

Dokáže někdo nahradit Součka? Stanciu už trénuje a příprava byla perfektní, těší Trpišovského

Slávisté v neděli v Ďolíčku nastoupí k první ostré zkoušce v tomto roce. Přestože mají šestnáctibodový náskok, trenér Trpišovský nechce nic podcenit. I proto, že Slavii opustili Souček, Škoda a Hušbauer.

Vsázet na Slavii, že získá titul už dle kurzů sázkových kanceláří nemá ani smysl. Snad nikdo nepochybuje o tom, že sešívání dokráčí k titulu s předstihem. Slavia má navíc 26 zápasů bez prohry a překonat na jaře vlastní maximum 36 utkání je pro ně výzva. Dalším rekordem může být počet vstřelených branek. Tento rekord drží Sparta ze sezóny 1999/2000, tehdy sparťané nasázeli 81 branek. Slavia potřebuje k překonání ještě 37 gólů.

Trpišovský připustil, že tyto rekordy jsou pro ně motivací. „Možné rekordy nás určitě motivují, za dva roky, co jsem tady, jsme leccos překonali, ale nemůžeme myslet jen na ně. To by tu někteří hráči asi zůstali,“ začal slávistický trenér na tiskové konferenci.

Po odchodu již zmíněných třech opor potřebují Pražané zabudovat nové hráče. „Chceme zabudovat nové hráče, chceme co nejvíc bodů. Parametrů pro úspěch je víc: třeba i spokojenost lidí. Fanoušci už mají vysoká očekávání a pro nás je důležité, aby jich chodilo na stadion co nejvíc a domů odcházeli spokojení. To je pro mě mnohem důležitější než rekordy,“ zdůraznil boss červenobílé lavičky.

Slavia začíná na úvod hned ve vršovickém derby, Trpišovský zdůraznil, že vidí v týmu velkou odhodlanost a pochvaluje si hráče za odvedenou práci v přípravě. Navíc mu vedení přivedlo hráče, které požadoval. „Zaměřili jsme na doplnění mladými, talentovanými hráči, které chceme zapracovat do týmu. Když někoho přivádíme, musíme o něm být stoprocentně přesvědčení. Dvě jména – Zima a Hellebrand – pro mě byla velmi důležitá.“

Trpišovský nevěří, že někdo dokáže nahradit Tomáše Součka. „Musíme ho nahradit jako tým. Změní se i hra. Tomáš měl vlastnosti, které se těžko hledají, musíte mít sebevědomí a součinnost se zbytkem týmu,“ dodává pražský trenér, který navíc do úvodního kola počítá i se zraněným Stanciem.  „Už absolvoval lehčí trénink. Vypadá to, že bude v pořádku, zranění vypadalo vážněji, než je,“ zakončil tiskovku Trpišovský, který se na první jarní kolo nemůže dočkat.

Trpišovský