Nová posila United z Číny Ighalo nemůže trénovat s týmem kvůli hrozbě koronaviru

Nová posila United z Číny Ighalo nemůže trénovat s týmem kvůli hrozbě koronaviru

Anglický deník „The Mirror“ přišel se zprávou, že bylo Odionu Ighalovi zakázáno trénovat v tréninkovém centru Carringtonu kvůli hrozbě koronaviru.  

Nigerijský útočník netrénuje ve standardních prostorech, dokud nepřejde tzv. inkubační doba. Ighalo přišel na ostrovy na hostování z čínského klubu Šanghaj Šen-chua a hlavním důvodem této speciální izolace je jen dočasná prevence. Žádný test nepotvrdil, že by měl být Ighalo nakažený. Kvůli stejnému důvodu nigerijský útočník neodcestoval s týmem na tréninkový kemp do Španělska.

Podle trenéra United Oleho Solskjaera však bude v nominaci na ligový zápas proti Chelsea. „Odion zůstal v Manchesteru, protože z Číny přiletěl v posledních 14 dnech. Nejsme si jistí, zda by kvůli situaci v Číně dostal opět povolení přiletět zpět do Anglie. Z tohoto důvodu zůstal s trenéry doma v Manchesteru, aspoň bude mít čas se s rodinou usadit,“ řekl Solskjaer, aby předešel vážnějším debatám.

Ighalo posílil Rudé ďábly i přesto, že oproti angažmá v Číně si finančně pohoršil. Důvod byl prostý – chtěl hrát za klub, kterému už dlouho fandí. Třicetiletý útočník Premier League už zná z působení ve Watfordu. Dále hrál ve Španělsku za Granadu, v Itálii za Cesenu a Udinese. V Číně vystřídal dva kluby, odehrál tam celkem 72 ligových utkání a vstřelil 46 branek.

Ighalo