Bohemka do Evropy? Dost prozradí první tři kola, má jasno Klusáček

Bohemka do Evropy? Dost prozradí první tři kola, má jasno Klusáček

Trenér Bohemians 1905 Luděk Klusáček na tiskové konferenci sdělil, že tým má ambice probít se do skupiny o Evropu. Stěžejní metou je však vzdálení od barážových míst. Dle trenéra ukážou první tři jarní kola.

Bohemka je po 20 kolech na 13. místě a na skupinu o Evropu ztrácí pět bodů. „Klokani“ nemají lehký start. Úvodní kolo je čeká vršovické derby proti Slavii, poté Liberec a Karviná. „Rozhodně se chceme prát o umístění ve střední skupině, ale prvotní pro nás zůstává co nejdříve se vzdálit od těch sestupových příček tak, abychom mohli hrát v klidu,“ naznačil úkoly trenér Klusáček na tiskové konferenci.

Trenér Bohemians ví, že zápasy s Libercem a Karvinou budou dost podstatné. Utkání se Slavií bude specifické. „První zápas je vždycky specifický, ať ho hrajete proti mužstvu, které je na prvním místě tabulky, nebo proti tomu zespodu. Je to trošku nečitelné po přípravě,“ řekl trenér a dodal, že udělají všechno pro to, aby byli první tým, který Slavii v tomto ligovém ročníku porazí.

„Klokani“ na podzim vstřelili dvacet branek a jedním z cílů pro zimní přestupové období bylo přivést a hrotového útočníka. Na hostování přišel ze Sparty Matěj Pulkrab. „Věděli jsme o tom, kde chceme posílit, a to byl hrotový útočník. Věděli jsme celý podzim, že je potřeba takového hráče přivést. To byla nutnost, kde jsme posilovat chtěli. Věděli jsme, že z vlastních zdrojů nejsme schopni tenhle post obsadit kvalitou,“ přidal se do tiskové konference i sportovní ředitel klubu Miroslav Držmíšek.

Klusáček