Jankulovski naznačil, že by chtěl časem ostravský kádr omladit. Počítá s Fleišmanem a Fillem?

Jankulovski naznačil, že by chtěl časem ostravský kádr omladit. Počítá s Fleišmanem a Fillem?

Ostravské tiskové konference před startem jara se neúčastnili pouze nový hlavní trenér Luboš Kozel a jedna z čerstvých akvizic Roman Potočný, ale také sportovní ředitel Marek Jankulovski.

Ten mimo jiné hovořil o budoucí strategii budování kádru a zmínil, že se Baník zaměří spíš na mladší hráče, z čehož vyplývá, že by to zkušení borci jako Martin Fillo nebo Jiří Fleišman nemuseli mít na současných Bazalech jednoduché...

Podle bronzového medailisty z Eura 2004 se však zatím ostřílení borci nemají čeho bát. Pokud tedy budou patřičně pracovat. "Před dvěma lety, to jsem tady ještě nebyl, byla v Baníku kritická situace. Co tehdy udělal pan Brabec, bylo výjimečné. Koupil kvalitu, stálo ho to hodně peněz, ale udělal dobře, protože ti kluci to zachránili. Sami ale cítíme, že teď už chceme jít jiným směrem. Zaměřit se do budoucna spíš na mladší hráče. Není to jednoduché, těch mladých hráčů tolik není. Stačí se podívat na ostatní kluby. Máme v týmu i starší hráče a pokud se pod novým trenérem ukážou, nikde není řečeno, že u nás budou končit. Když se podíváte na krajní obránce, jako jsou Fillo a Fleišman, kteří patřili ke stabilním nejzkušenějším hráčům, mají na kontě asistence i góly, když budou na sobě pořád tak pracovat, mohou samozřejmě pokračovat dále. Ale chtěli bychom, aby se kádr časem omladil," uvedl na webu fcb.cz funkcionář aktuálně sedmého celku Fortuna:ligy.

Již zmíněný Fillo, jenž v minulosti prošel Příbramí, Teplicemi či Plzní, by měl navíc brzy podepsat nový kontrakt. "Jednání probíhají. Filous v posledním půlroce ukázal na místě pravého obránce velkou kvalitu. Jsme s ním spokojeni. Věřím, že na jaře tu svou laťku potvrdí a že se domluvíme na prodloužení smlouvy a že tady zůstane. Vedle něj by se měli učit noví mladí hráči. On na tom pravém beku překvapil všechny. I sám sebe, jak on říká. Jsme za to rádi a já věřím, že se domluvíme, aby tady příští rok ještě byl," uzavřel na stránkách fcb.cz vítěz Ligy mistrů, jejíž pohár zvedl nad hlavou v době, kdy ještě působil v AC Milán.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.