V Plzni podle hráčského agenta Koláře vyjeli o několik pater nahoru...

V Plzni podle hráčského agenta Koláře vyjeli o několik pater nahoru...

Šéf agentury Sport Invest Viktor Kolář by v jarním závodu o druhé místo vůbec nepodceňoval ani úřadujícího vicemistra ze západočeské Doosan arény. Tím spíš, že aktuálně patří druhá pozice, ze které se půjde do kvalifikace Ligy mistrů, právě Plzni.

Ve Štruncových sadech si hodně slibují od příchodu "slovenského Guardioly" Adriána Guľy a manažer tvrdí, že zaslouženě, protože exkouče slovenské jednadvacítky či Žiliny jasně uznává...

"Guľa je trenérem, který vždycky uměl pracovat zejména s mladými hráči. Zatím nebyl v nějakém velkém klubu s převahou zkušených borců, ale já věřím, že zvládne i Plzeň. Že se mu podaří dobře nakombinovat hráče tak, aby mu to fungovalo na hřišti a v kabiněm," uvedl v interview pro aktualne.cz Kolář.

Oprávněnost dotyčné volby by se podle něj měla začít projevovat již od prvního jarního kola, ve kterém se Viktoria představí na půdě zachraňující se Opavy. "Má velmi dobré přesvědčovací schopnosti, dokáže svěřence získat na svou stranu, takže mají sebemotivaci věci zdokonalovat a pracovat na nich. Myslím si, že ta volba byla dobrá," nebojí se "povrbovské éry" Kolář, jehož stanovisko vyšlo na serveru aktualne.cz.

To, že se na západě Čech dosud pracovalo kapku jinak, se agent neobává. Zaměstnavatel Limberského, Hubníka či Beauguela podle něj jde jednoznačně s dobou. "V Plzni nyní začnou pracovat systematicky na základě dat. Data, to je budoucnost fotbalu generálně, všude ve světě. Tímhle rozhodnutím vyjeli několik pater nahoru a uvidíme, jak to všechno zvládnou," uzavřel na aktualne.cz ten, jenž před pár týdny pomohl zprostředkovat prodej Nikolaje Komličenka do Dinama Moskva.