Vaněček pod exlibereckým Hornyákem pookřál a dává zapomenout na marné skotské časy

Vaněček pod exlibereckým Hornyákem pookřál a dává zapomenout na marné skotské časy

Nejvyšší maďarská soutěž NB I se zdá být docela defenzivní. Svědčí o tom i skutečnost, že má její nejlepší střelec Armin Hodžič z Féhérváru na kontě po dvaceti kolech "jen" devět branek.

I díky tomu by mohl usilovat o kanonýrskou korunu také osmadvacetiletý útočník David Vaněček, jenž je od loňského léta součástí klubu Puskás Akadémia FC, se kterým se drží v tabulce na průběžné čtvrté pozici.

Bývalý hráč Plzně, Ústí nad Labem, Vlašimi, Sokolova, Jihlavy, Hradce Králové či Teplic naskočil k tomuto datu do všech ligových soubojů a 18 startů v základní sestavě, respektive 1511 poskytnutých minut, přetavili v šest přesných zásahů.

Když se k tomu přičtou i další tři branky z dalších soutěží (dvě z nich zaznamenal tento týden v Maďarském poháru), dosavadních devět tref není vůbec špatná bilance a oproti Hearts, kde téměř nehrál a hlavně neskóroval, je to velká změna.

Vytáhlý forvard z Plané pod vedením exlibereckého kouče Zsolta Hornyáka, jenž si ho do Maďarska přivedl nedlouho po svém nástupu, evidentně pookřál a gólový příspěvek se od něj vzhledem k nynější formě bude čekat také v sobotním domácím duelu proti deváté Kisvárdě.

Slovenský odborník má mimochodem ve svém současném mužstvu také krajany Urblíka a Vlaska, dále pak bývalého záložníka Sigmy Jakuba Plška i někdejšího hráče Sparty či Boleslavi Gol-Gola Mebrahtua.