Sparta jedná o kapitánovi belgického Beverenu, který má o víkendu bránit Krmenčíka

Sparta jedná o kapitánovi belgického Beverenu, který má o víkendu bránit Krmenčíka

Protože jde na českém území stále realizovat zimní přestupy (okno se zavírá až úderem dvaadvacátého únorového dne) a protože sám sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický uvedl, že může být letenský klub v případě dobré šance stále aktivní, momentálně čtvrtý tým Fortuna:ligy by se mohl dočkat defenzivní posily ze zahraničí.

Jak zaznělo na stránkách Deníku Sport, Spartě by se v metropoli líbil perspektivní pravý stoper Maximilian Caufriez, jenž je kapitánem belgického Beverenu.

Dvaadvacetiletý obránce s minulostí v belgické devatenáctce se dostal do hledáčku slavného "S" z Generali arény již v závěru loňského roku a sám "Rosa" přiznal, že jde o borce, kterého sledují.

Jednání o jeho možném příchodu na českou půdu každopádně pokračují i v roce 2020. V těchto dnech by se mělo licitovat o přestupové sumě a belgická strana podle všeho žádá ještě více, než původní 1,5 milionu eur, což je necelých 40 milionů korun a to už se zájemci moc nepozdává.

"Jednání i nadále probíhají. V tuhle chvíli ale nelze předpovídat, zda k transferu skutečně dojde," citoval server isport.blesk.cz slova zdroje, který má blízko k managementu Sparty.

Odchovanec Caufriez, jenž je v této sezoně nejvytíženějším borcem klubu z Freethielstadionu pro více než 8 tisíc diváků, je oporou momentálně předposledního Beverenu teprve druhým rokem. Předtím ve First Division A sbíral starty skromněji.

Pakliže v dalších hodinách nepřestoupí, v sobotu by měl v rámci belgické ligy na půdě Brugg bránit i explzeňského Michaela Krmenčíka...