Proč ještě není Jemelka v zahraničí? Charakterní stoper postoj Sigmy po čase pochopil

Proč ještě není Jemelka v zahraničí? Charakterní stoper postoj Sigmy po čase pochopil

Sigma v zimní přestávce uvolnila pouze stopera Zimu a záložníka Plška, za které od Slavie, respektive Puskás Akadémia, obdržela zhruba pětačtyřicet milionů korun.

V kádru hanáckého souboru z Androva stadionu však byl ještě jeden hráč, co toužil zamávat Olomouckému kraji, a sice čtyřiadvacetiletý střední obránce Václav Jemelka, za něhož údajně nabízel kazašský vicemistr Kajrat Almaty milion eur plus další bonusy.

Desátý tým Fortuna:ligy však přední celek z Kazachstánu, který se představí v kvalifikaci o Evropskou ligu, nepotěšila a stopera neuvolnila. Sám hráč to pak nesl těžce a o svém zklamání pak promluvil i do médií...

Jak mu to sportovní ředitel Sigmy Ladislav Minář vysvětloval? "Vaška jsme neuvolnili, protože nabídka nebyla tak zajímavá. Má výkonnost, je to levák, člen širšího reprezentačního kádru," připomněl olomoucký funkcionář v interview pro Deník Sport.

Ten s uznávaným zadákem hovořil a vše už si vysvětlili. "Shodou okolností jsem tento týden s Vaškem mluvil, museli jsme si vyříkat jednu zásadní věc. Je jednoznačná a on přiznal, že ji pochopil. Nikdo mu neslíbil, že odejde za takovou nebo makovou částku. Ode mě slyšel jen to, že se budeme nabídkou zajímat, pokud bude pro klub zajímavá. Pak si ulevil do novin, že mu bylo něco slíbeno. Nebylo, protože já přece nevím, jak se ten trh bude vyvíjet. Řekl mi, že to pochopil. Chápu zklamání, protože slýchával, že taková nabídka už se nemusí opakovat. Vidíte, že byla. Za čtrnáct dnů a ještě lepší. Tohle nebyla jeho poslední šance, jak někdo tvrdí. Je to charakterní hráč," ocenil fotbalistův postoj na serveru iSport.cz Minář.