Slavia před startem ligy pouští další tři tváře svého kádru. Vydělají na tom Boleslav a Slovácko

Slavia před startem ligy pouští další tři tváře svého kádru. Vydělají na tom Boleslav a Slovácko

Slavia před startem ligy pouští další tři tváře svého kádru. Vydělají na tom Boleslav a Slovácko Pražská Slavia krátce před startem jarní části české nejvyšší soutěže zužuje svůj široký kádr. Lídr tabulky, jenž vede celou soutěž s náskokem šestnácti bodů na druhou Plzeň, započne svůj program v neděli s Bohemians. V týmu už nebudou ale figurovat Jaroslav Zelený, Michael Hönig a Tomáš Vincour.

Zkušený sedmadvacetiletý obránce bude na jaře působit v Mladé Boleslavi. Ta jej získala na půl roku bez možnosti opce. „Jarda chtěl větší jistotu zápasového vytížení, což věříme, že mu hostování umožní. Měl řadu nabídek i z jiných klubů, nakonec si vybral Mladou Boleslav. Držíme mu palce a přejeme hodně štěstí,“ komentoval zapůjčení beka středočeské konkurenci tiskový mluvčí sešívaných Michal Býček.

Zelený však není jediným, kdo bude na jaře oblékat dres Mladé Boleslavi. Stejným směrem míří i dvacetiletý záložník Michael Hönig, který ale na tuto adresu putuje na trvalý přestup. V Edenu nebude ve zbytku sezóny působit i osmnáctiletý obránce Tomáš Vincour, který bude sbírat zkušenosti ve Slovácku.

„Prodáváme hráče s určitým potenciálem za výhodných podmínek pro všechny strany. Do budoucna držíme procenta z dalšího prodeje ve smlouvě a myslíme i na případný budoucí zpětný odkup v případě jejich úspěšného vývoje. Přejeme klukům hodně štěstí,“ komentoval odchody obou mladých hráčů člen představenstva sportovního úseku Jiří Bílek.