Budoucnost Pochettina? Argentinský stratég dal jasně najevo, které soutěži dává přednost

Budoucnost Pochettina? Argentinský stratég dal jasně najevo, které soutěži dává přednost

Od poloviny listopadu je bez práce. I přes velké zásluhy v Tottenhamu nedokázal vzdorovat bídnému podzimu a nakonec byl v londýnském klubu odvolán. Ihned se začalo spekulovat, že by dlouho bez práce zůstat nemusel. Dříve jeho jméno bylo spojováno s Realem Madrid, v posledních týdnech sílily domněnky, že by mohl v Atlétiku Madrid nahradit krajana Diega Simeoneho. Ve hře je ale také angažmá na Old Trafford.

Pochettino tráví po svém konci u Spurs čas v Argentině, kde se připravuje na další výzvu. Ta by nemusela být příliš časově vzdálená, neboť jeho jméno figuruje na jídelníčku hned několika evropských gigantů. Jeho práce v Tottenhamu, která Kohouty dovedla v minulé sezóně až do finále Ligy mistrů, je velmi dobrou vizitkou.

„Abych byl upřímný, rád bych se vrátil zpět do Premier League. Bude to ale náročně, to si uvědomuji. Teď mohu jen čekat a uvidím, jak se to vyvine,“ konstatoval sedmačtyřicetiletý kouč v rozhovoru pro Goal.com. Nepotvrdil tak žádné volání, ale je patrné, že by dal přednost některému z anglických klubů.

„Vrátil jsem se domů, abych nad sebou mohl přemýšlet a být připravený, až se objeví nová výzva. Ve fotbale se může stát cokoliv a vždy musíte být nachystáni. Jsem připravený a čekám, co se nabídne. Věřím, že mám dost sebevědomí na další výzvu a tuším, že moje další mise bude fantastická,“ dodal argentinský stratég.