Coutinho: Nepřekvapujeme mě, co se děje v Liverpoolu, ale nelituju, že tam už nejsem

Coutinho: Nepřekvapujeme mě, co se děje v Liverpoolu, ale nelituju, že tam už nejsem

Brazilské křídlo Philippe Coutinho jedním okem sleduje, co se aktuálně děje na Anfield Road, ale sám připouští, že nelituje svého odchodu. Svým odchodem v roce 2018 si splnil sen hrát za Barcelonu. Katalánského giganta to tehdy vyšlo na 145 milionů eur, ale příliš se tento nákup nevyplatil. I proto nakonec jihoamerický ofenzivní talent zamířil do Bayernu Mnichov, kde se mu podařilo restartovat kariéru. I proto bavorský velkoklub zvažuje jeho trvalé vykoupení z Camp Nou.

Po svém příchodu do Allianz Arény odehrál Coutinho 27 soutěžních zápasů a připsal si sedm branek. V Bundeslize se rozhodně neztratil a fanoušci si jej oblíbili. Po odchodu Ribéryho a Robbena se zdá být adekvátní náhradou, a proto se stále častěji skloňuje, že jej bude chtít Bayern získat natrvalo. Jak zprávy naznačují, sedmadvacetiletý hráč k mání je, ale bude to stát zhruba 90 milionů eur.

„Zatím tu dlouho nejsem. Všechno si žádá určitý čas, abych se přizpůsobil nové mentalitě a kultuře, ale důležité je, že moje rodina je šťastná. A já jsem také s pokojený. Za těch pár měsíců jsem si uvědomil, že je Bundesliga náročná a vyrovnaná soutěž. Každý tu chce vyhrát a mohl bych ji srovnat s Premier League z hlediska fyzičnosti a náboje. Není tu moc čas na přemýšlení, hra je rychlá a disponuje celou řadou skvělých hráčů,“ popisuje Coutinho německou nejvyšší soutěž a vše nasvědčuje tomu, že se mu na této adrese líbí.

Čtyři a půl roku byl akvizicí Liverpoolu, který v současné době kraluje nejen Premier League, ale i celé Evropě. Na Anfield Road má dobré vzpomínky, ale sám připustil, že svého rozhodnutí odejít nelituje. „Liverpool teď přímo lítá, ale nedivím se tomu. Viděli jsme to už minulý rok, když triumfoval v Lize mistrů. Má fantastický kádr a trenéra Kloppa. Jsem rád, že sem jim daří, stále tam mám hodně kamarádů. Všechno je to ale už minulost. Vybral jsem si jinou cestu a soustředím se pouze na ní a své sny. Minulost mi přinesla štěstí, ale je třeba se koukat dopředu,“ dodal brazilský legionář.