Emery cítí křivdu: Mohl jsem být nejlepším trenérem na světě

Emery cítí křivdu: Mohl jsem být nejlepším trenérem na světě

Osmačtyřicetiletý španělský kouč Unai Emery je aktuálně bez angažmá. Ještě nedávno vedl londýnský Arsenal, ale po bídném podzimu dostal sbohem. Dlouho se neudržel ani předtím u francouzského mistra Paris Saint-Germain. V rozhovoru pro France Fotbal připustil, že se cítí být poškozen. Podle jeho slov by měl tehdy v Ligue 1 mnohem větší úspěch, kdyby sudí měli k dispozici videotechnologii.

Přestože je považován za jednoho z nejzajímavějších trenérů současnosti, v posledních letech se mu příliš nedařilo. V Seville byl milován fanoušky za fakt, že dokázal s klubem triumfovat v Evropské lize. Tehdy španělský klub ovládl třikrát v řadě jednu z prestižních evropských soutěží. I proto se očekávalo, že by mohl PSG dovést až do vytouženého finále Ligy mistrů. Jenže tato soutěž je pro francouzského obra zakletá.

V jeho první sezóně PSG doma porazilo v osmifinále Barcelonu jasně 4:0, ale na Camp Nou nakonec padlo 1:6. O rok později je pak vyřadil ve stejné fázi soutěže Real Madrid. Podle jeho slov za to může fakt, že tehdy ještě nebyl v zápasech přítomen VAR.

„V Paříži jsem přišel o možnost zařadit se mezi nejlepší trenéry na světě. Vyhrál jsem ligu, získal jsem dalších pět domácích trofejí, ale prvořadým cílem byl pro mě úspěch v Lize mistrů,“ prohlásil Emery pro France Fotball. „S Barcelonou jsme v úvodním zápase hráli dobře, ale přišla odveta a my jsme vypadli, protože VAR neexistoval. Celkem evidentně nás vyřadili zlé rozhodnutí sudích. Také v další sezóně jsme na chyby rozhodčích doplatili,“ pokračoval španělský kouč.