Kozel po úspěšné premiéře: Nervózní jsem nebyl. Jsem rád, že jsme zapomněli na vlažnou přípravu

Kozel po úspěšné premiéře: Nervózní jsem nebyl. Jsem rád, že jsme zapomněli na vlažnou přípravu

Baník Ostrava vstoupil do jarní části české nejvyšší soutěže úspěšně. Pod taktovkou nového kouče Luboše Kozla dokázal porazit Slovácko jedinou brankou, kterou obstaral nově příchozí Pokorný. Po zápase byl trenér hostů spokojený, že se mu podařilo při premiéře získat cenné tři body s týmem, který si brousí zoubky na skupinu o titul.

Příprava nevypadala z pohledu ostravského klubu příliš zářně, ale první ostrý start zvládli. „Hodnotí se mi to dobře. Věděli jsme, že nás čeká velmi těžký start proti soupeři, kterému skvěle vyšel závěr podzimu. Navíc nám chybělo několik vykartovaných hráčů. O to je naše vítězství cennější,“ nechal se slyšet kouč Baníku v rozhovoru pro Sport.cz.

Právě přípravná utkání v zimní přestávce mu ukázala, že problém Baníku tkví v děravé obraně, proto do utkání proti Slovácku vyrukoval hned s pětičlennou defenzivní řadou. „V přípravě jsme dostávali docela dost laciných gólu. V defenzivě jsme si proti Slovácku počínali dobře, ale směrem dopředu to bylo v prvním poločase z naší strany nic moc. Postupem času bylo jasné, že to bude zápas o prvním gólu. Naštěstí jsme ho vstřelili po pauze my,“ hodnotil Kozel konfrontaci, kterou nakonec rozhodla jediná trefa.

Do české nejvyšší soutěže se osmačtyřicetiletý kouč s minulostí v pražské Dukle vrátil po třech a půl roku, přesto nervozitu nepociťoval. „Vždyť jsem v minulosti odkoučoval už 160 ligových utkání. Jsem moc rád, že jsme dali zapomenout na některé nepovedené zápasy z přípravy. Kluci setřásli únavu a v pravý čas zabrali,“ dodal stratég Baníku.