West Ham se Součkem v sestavě nestačil na Citizens, Rudí ďáblové vyloupili domácí půdu Chelsea

Po páteční bezbrankové remíze Lišek na hřišti Wolverhamptonu pokračovalo 26. kolo anglické Premier League v sobotu dvěma zápasy. V tom prvním se v dobrém světle předvedl Matěj Vydra, který pomohl Burnley k výhře na půdě Southamptonu 2:1. Hosté se dostali do vedení již ve druhé minutě zásluhou Westwooda, ale o čtvrthodinu později srovnal Ings. Po změně stran strhl vítězství na stranu svého klubu český legionář.

Norwich hostilo lídra tabulky a dlouho s ním dokázalo držet krok. O výhře 1:0 nakonec rozhodl až v 78. minutě Sadio Mané, který tak prodloužil neporazitelnost Liverpoolu.

Tottenham získal tři body v Aston Ville po divoké přestřelce, kterou rozhodl korejský útočník Son Hung-Min až v nastaveném čase. Spurs nezačali zápas dobře, neboť již v 9. minutě si Alderweireld vstřelil vlastní branku. O necelých dvacet minut sice svou chybu napravil a v závěru první půle Son utkání otáčel, ale po změně stran dokázal vyrovnat Engels. Když už se zdálo, že se body budou dělit, udeřil podruhé Son a nakonec rozhodl o třech bodech pro londýnský klub.

Londýnský Arsenal na Emirates Stadium přivítal Newcastle a po bezbrankové první půli se ukázalo, že Gunners rozhodně branky střílet nezapomněli. Nejprve o sobě dal vědět Aubameyang, kterého následovali Pepé, Özil a v nastavení druhé půle Lacazette.

Středeční večer nabídl další utkání ostrovní Premier League, ve kterém se představil také český záložník Tomáš Souček. Jeho West Ham však nestačil na Manchester City, který udeřil v první polovině po trefě Rodriho a po změně stran se střelecky nemýlil De Bruyne.

Premier League - 26. kolo:
Wolverhampton - Leicester 0:0
Southampton - Burnley 1:2 (18. Ings - 2. Westwood, 60. Vydra)
Norwich - Liverpool 0:1 (78. Mané)
Aston Villa - Tottenham 2:3 (9. Alderweireld vl., 53. Engels - 27. Alderweireld, 45.+2 a 90. + 4 Son)
Arsenal - Newcastle 4:0 (54. Aubameyang, 57. Pépé, 90. Özil, 90+5. Lacazette)
Manchester City - West Ham 2:0 (30. Rodri, 62. De Bruyne
Chelsea - Manchester United 0:2 (45. Martial, 66. Maguire)