Svědík: Mistrák je něco jiného než přáteláky. Nikdo na sebe nechtěl vzít tu zodpovědnost a zariskovat

Svědík: Mistrák je něco jiného než přáteláky. Nikdo na sebe nechtěl vzít tu zodpovědnost a zariskovat

Slovácko během podzimu dokazovalo, že může hrát vyrovnanou partii téměř s každým. Kouč moravského celku Martin Svědík dokázal mužstvo dostat do optimální formy a bodový přísun nahrávat do karet tomu, že by se na jaře mohlo bojovat o mistrovskou skupinu. První jarní zápas však poukázal na celou řadu slabin a jeho tým nakonec padl s Baníkem Ostrava 0:1.

Přitom příprava nevypadala vůbec zle. Slovácku se dařilo i proti zajímavým evropským soupeřům a získávalo další potřebné sebevědomí. V prvním ostrém testu však selhalo. „Rozhodla jediná chyba, které jsme se bohužel dopustili my. Potom jsme přidali na aktivitě, ale nevytvořili jsme si takovou šanci, aby brankář Laštůvka musel nějak vážněji zasahovat,“ pravil Svědík na tiskové konferenci bezprostředně po zápase.

„Byl to klasický první zápas po delší pauze, který ukázal, že mistrák je něco úplně jiného než přátelské duely. Já jsem u svých hráčů postrádal víc odvahy v kombinaci, kterou ztěžoval suchý trávník. Hráči se báli trochu zariskovat. Nenabízeli se, skoro nikdo na sebe nechtěl vzít zodpovědnost,“ poukázal na hlavní nedostatky, které u svých svěřenců registroval.

Jeho tým se prezentoval nevýraznou hrou a on sám po zápase připustil, že od některých hráčů očekával mnohem více. „Kupříkladu Havlík či Divíšek notně zaostali za výkony přípravy. Do hry se pořádně nedostali ani Milan Petržela,“ dodal kouč Slovácka, který se pokusí za týden proti Mladé Boleslavi patřičně namotivovat. Nebude to mít však snadné, neboť i jeho příští soupeř v úvodu jara selhal v Budějovicích.