Z domácích jsem cítil větší odhodlání, přiznal uznale Trpišovský po první ligové porážce

Z domácích jsem cítil větší odhodlání, přiznal uznale Trpišovský po první ligové porážce

Úvod jara Slavia prospala. Po dvaceti kolech bez hořkosti porážky přišla první tříbodová ztráta ve vršovickém derby v Ďolíčku. Rozhodla nakonec jediná trefa z druhého poločasu, ale i tak kouč sešívaných po zápase uznale přiznal, že z domácích bylo cítit větší odhodlání. Náskok v tabulce je pořád velký, ale již za týden by potřebovala Slavia bodovat proti Opavě.

Návrat po zimní přestávce si představovali jinak, jenže v Ďolíčku se nezískávají body snadno. Trenér Slavie po zápase vnímal, že jeho tým zůstal daleko za očekáváním a soupeře příliš neohrožoval. „Utkání bylo spíše nakopávanou, s fotbalem to nemělo nic společného. V zápase se čekalo na první gól, který jsme bohužel inkasovali po nevynucené chybě my. Bohemka měla dvě šance po našich ztrátách, tu druhou dohrála, potrestala a to určilo zbytek zápasu,“ hodnotil Trpišovský utkání na pozápasové tiskové konferenci.

„My jsme svoje šance neproměnili, byl to boj a domácí v něm byli úspěšnější. Chybělo nám lepší řešení situací, ve kterých jsme se objevili. Zápas ale rozhodla situace, kterou jsme Bohemce nabídli sami. Věděli jsme, co nás tady čeká, ale ve chvíli, kdy jsme začali dostávat zápas pod kontrolu, přišla nevynucená chyba a dostali jsme gól,“ pokračoval v analýze duelu, který byl první porážkou Slavie v této sezóně. Do té doby se pyšnila vizitkou sedmnácti výher a tří remíz.

Výsledek jej samozřejmě mrzel, protože chtěl začít jaro úspěšně a udržet svůj náskok na druhou Plzeň. „Bohemka se dobře přesouvala, dostupovala nás, chtěli jsme se na tom těžkém terénu prosazovat po křídlech, což nám ale moc nešlo. Celkově ta hra byla z naší strany hodně pomalá. I když jsme toho hodně naběhali, chyběla nám energie a důraz v osobních soubojích. Byl velký rozdíl v mentalitě a válečnictví mezi námi a domácími,“ uzavřel své hodnocení.