Další víkendové příběhy: Arsenal konečně naděloval, Engels prožil jízdu jako na horské dráze

Arsenal si konečně připsal jednoduchou a jednoznačnou výhru, doma zlikvidoval Newcastle poměrem 4:0. V rámci 26. kola poté v neděli uspěl i Tottenham, který šťastně přehrál Aston Villu.

V utkání mezi Aston Villou a Tottenhamem psali své příběhy Toby Alderweireld a Bjorn Engels. Prvně jmenovaný si už v deváté minutě nešikovně poslal míč do vlastní sítě, ve 27. minutě ale parádním způsobem po rohovém kopu vyrovnal.

Druhý jmenovaný se poprvé ukázal v nastavení první půle, když nešikovně fauloval Bergwijna v pokutovém území a ačkoliv Heung-Min Son penaltu neproměnil, z dorážky se již radoval.

Engels vše napravil krátce po pauze, kdy po rohu hlavičkou srovnal. Jenže v samotném závěru hrozivě nezpracoval míč a daroval branku znovu Sonovi. Tottenham tak u nováčka zvítězil a dostal se již na páté místo ligové tabulky.

Po velmi dlouhé době pohodlnou výhru slaví Arsenal, i když první půli s Newcastlem odehrál bez branek. V 54. minutě ovšem po skvělém centru Pepého skóroval Aubameyang, vzápětí po perfektní práci Saky poslal míč do brány i sám Pepé.

1959 dní čekal v Premier League na branku, dočkal se v poslední minutě dnešního střetnutí. Svou smůlu následně prolomil Alexandre Lacazette. Ačkoliv si kopl míč do vlastní nohy, se štěstím skončil v bráně. Vůbec poprvé se trefili všichni z ofenzivního tria Aubameyang - Lacazette - Pepé a Arsenal tak nadále může bojovat o evropské poháry.