Od Vindheima čekají na Letné větší kvalitu směrem dopředu. A co stopeři? Hancko byl lepší než Lischka

Od Vindheima čekají na Letné větší kvalitu směrem dopředu. A co stopeři? Hancko byl lepší než Lischka

Sparta sice před startem jara vyhlásila útok na druhou pozici, která bude na konci ročníku zaručovat kvalifikaci o Ligu mistrů, jenže po domácí blamáži v jednadvacátém kole se propadla až na páté místo a na Viktorii ztrácí devět duelů před koncem základní části osm bodů.

Liberec potopil slavné "S" na Letné i díky nespolehlivému výkonu stoperské dvojice Dávid Hancko a David Lischka, s tím, že mladý slovenský zadák byl podle hlavního kouče Václava Jílka lepší než exjablonecký střední obránce.

"To, co udělal David Lischka při prvním gólu…...Složité pro mě. V tuto chvíli se stoper musí chovat tak, že musí zkrátit hřiště, musí nabrat hloubku a my tam chceme v nebezpečné situaci odehrát balon patou. Zbytečně si situace komplikujeme," kroutil hlavou šéf sparťanské lavičky, jíž vládne od loňského léta.

U krajních obránců až takový problém nebyl, ale norský zadák Vindheim byl i tak "pokárán" za nedostatečnou podporu ofenzivní činnosti. "Pořád jsme se bavili o Dávidu Hanckovi, který hraje přes nohu a jak to zvládne. V sobotu odehrál lepší utkání než David Lischka. Oba dva góly padly přes levou stranu. Musíme situaci zabezpečit tak, že nabereme pohyb sprintujícího hráče. Nemůžeme se tam zastavovat, vystavovat do ofsajdu a riskovat, že zachytíme přihrávku. To se dvakrát dělo. Spokojenost logicky nemůže být. Co se týče krajních obránců, tam zásadní problém nebyl. Od Andrease bych čekal větší kvalitu směrem dopředu. V prvním poločase jsme měli spoustu ztracených míčů. Zásadní je chování po ztrátě míče a způsob řešení ztráty. Tam byly velké problémy a v tom se v utkání rozhodlo o výsledku," vyprávěl na webu sparta.cz Jílek, který si musel na domácím stadionu vyslechnout fanouškovské skandování o tom, aby z klubu zmizel.

Ve dvaadvacátém kole zajíždí Sparta na hanácký Andrův stadion, kde je doma Sigma a kouč avizoval možné změny v základní sestavě. "Signál je to takový, že se musíme výrazně zamyslet nad tím, jak postavíme sestavu do Olomouce. Musíme vybrat typy hráčů, kteří budou schopni tohle plnit," uzavřel na stránkách sparta.cz Jílek.