Jablonec v dohrávce kola rozstřílel slabou Příbram

Poslední kolo úvodního jarního kola uzavřel zápas mezi Jabloncem a Příbramí. Vzhledem k postavení v tabulce obou celků se nečekalo žádné velké překvapení a čekalo se, že Jablonec nebude mít s Příbramí žádný větší problém.

I když první jarní kolo bylo ve znamení velkých překvapení, tak Jablonec nic takového nedopustil a už od začátku utkání si šel nekompromisně pro tři body.

V 36. minutě se po rohu prosadil povedenou střelou Vojtěch Kubista, díky kterému skončil první poločas poměrem 1:0 pro domácí Jablonec. V druhém poločasu už byl zápas mnohem zajímavější a už sedm minut po začátku druhého poločasu se zvládl prosadit Jan Sýkora, kterému po krásné přihrávce Martina Doležala stačilo trefit prázdnou branku.

Už o tři minuty využil opět Jan Sýkora chyby v komunikaci mezi brankářem Příbrami Kočím a stoperem Pazderou a stačilo mu doklepnout míč do prázdné brány.

V 81. minutě uzavřel skóre střídající Hämäläinen, kterému stačilo z metru usměrnit míč za brankovou čáru. V nastaveném čase navíc zahodil penaltu Martin Doležal, který by se v případě úspěchu osamostatnil na prvním místě tabulky střelců.

Jablonec si díky zisku třech bodů upevnil náskok na čtvrtý Baník, který na Radovu družinu ztrácí 4 body.