Rezek po výprasku od Jablonce: Je to docela vystřízlivění, ale do fotbalového důchodu se zatím nechystám

Rezek po výprasku od Jablonce: Je to docela vystřízlivění, ale do fotbalového důchodu se zatím nechystám

Sedmatřicetiletý veterán Jan Rezek se po Jablonci, na který jeho Příbram mimochodem nestačila a inkasovala od něj čtyři branky, dostal do Klubu legend české ligy, kam patří hráči s 300 a více starty.

Současný svěřenec kouče Romana Nádvorníka pronikl do žebříčku jako šestačtyřicátý hráč v pořadí...

"Někdy koncem roku mi náš tiskový mluvčí připomněl, že na jaře začnu právě 300. zápasem. Ale já to zase zapomněl a až před zápasem mi to všichni připomínali. Už když jsem se vracel z Kypru a hrál 200. zápas, tak jsem si říkal, že to je docela dobré. Ale co si budeme povídat, je to jen číslo. Raději bych, abychom se mohli letos zase radovat ze záchrany," uvedl po závěrečném hvizdu bývalý reprezentant Česka.

Příbramští dostali naloženo a to i přesto, že v úvodu zimní přípravy stejného soupeře porazili a dokonce v generálce na Fortuna:ligu dokázali položit na lopatky také běloruskéh obra BATE Borisov. "Je to pro nás po povedené přípravě docela vystřízlivění, snad to byl jen jeden zápas a vrátíme se k tomu, co jsme hráli na soustředění v Turecku. Ale až do druhé branky to nebylo špatné, pak nás domácí jasně přehráli," smutnil někdejší ofenzivní hráč Teplic, Sparty či Plzně.

A jak to bude s jeho profesionální kariérou dál? O jejím ukončení uvažoval po loňské náročné baráži, nyní takové myšlenky nemá. Alespoň zatím. "Loni jsem toho měl skutečně dost, ale teď raději nic nepředvídám. Cítím se dobře, zvládl jsem přípravu, pořád mě to moc baví, takže do fotbalového důchodu se zatím nechystám. Na všechna angažmá, kde jsem něco vyhrál nebo hrál poháry, vzpomínám strašně rád. Teplice, Plzeň, Sparta, ale i Kypr, byly to pěkné chvíle. Tak aby to neskončilo letos v létě nějak špatně," uzavřel Rezek, jenž si v minulosti vyzkoušel také kyperskou, ruskou či čínskou nejvyšší soutěž.