Schick se pod Nagelsmannem opět zlepšil, ale v reprezentaci to bude mít těžší...

Schick se pod Nagelsmannem opět zlepšil, ale v reprezentaci to bude mít těžší...

Werderu v posledním bundesligovém kole proti Red Bullu Lipsko nepomohl ani návrat Theodora Gebre Selassieho, jenž Brémám v poslední době chyběl kvůli zranění a po čtyřech prohrách v řadě se propadl až na předposlední pozici, ze které se bude na konci sezony sestupovat o soutěž níže.

"Ke konci už jsem neměl tolik sil, zvlášť proti soupeři jako Lipsko. Bylo velmi náročné naskočit zrovna proti takhle špičkovému týmu," vyprávěl třiatřicetiletý zadák, jehož klub má po dvaadvaceti kolech nejvíce inkasovaných branek z celého osmnáctimístného peletonu.

Jeho tým pomohl popravit i jeho bývalý spoluhráč z národního mužstva Patrik Schick, jenž si připsal vstřelenou branku i gólovou asistenci a v německé lize je po sedmi startech v základní sestavě na šesti trefách, což není vůbec špatná bilance...

"Je vidět, že profituje z hry, na kterou Lipsko sází. Pod trenérem Nagelsmannem se opět zlepšil. Perfektně zapadl do jejich systému," pochválil mladého útočníka s minulostí v Sampdorii či AS Řím někdejší obránce Liberce, který už se živí fotbalem v Německu hezkou řádku let.

Mohl by podobně zářit odchovanec Sparty i na blížícím se Euru v dresu české reprezentace? "Všichni ví, že Patrik může být rozdílovým hráčem. Je ale diametrálně odlišné, jak hrajete v klubu a jak za reprezentaci, ta bude hrát jiným sytém a nebude to poskládané jako v Lipsku. Bude to mít těžší," uzavřel na konto čerstvě čtyřiadvacetiletého ofenzivního borce Gebre Selassie, jenž už si kontinentální turnaj vychutná pouze jako divák.