Baník je v současné době po všech stránkách jinde než Slovácko, ocenil čtvrtý tým ligy Kadlec

Baník je v současné době po všech stránkách jinde než Slovácko, ocenil čtvrtý tým ligy Kadlec

Ostřílený defenzivní univerzál Michal Kadlec si užívá, že se se svým Slováckem nepohybuje na příčkách, které znamenají boj o záchranu. Co bylo podle něj v Uherském Hradišti hlavním faktorem úspěšného podzimu?

"Myslím si, že si herně i vnitřně mančaft sedl, je to samozřejmě i velká zásluha trenéra Svědíka. Dvakrát jsme porazili Plzeň a jednou Spartu, což je devět neplánovaných bodů. A mohli jsme jich mít ještě víc, kdybychom zvládli některé další zápasy dotáhnout do úspěšného konce. Ale i tak to na Slovácko byla spousta bodů. Pro mě osobně je to ohromný bonus, se kterým jsem moc nepočítal, že hrajeme v horní polovině tabulky, jak jsem byl zvyklý, a ne pouze o záchranu v lize," vyprávěl v interview pro magazín Gól bývalý český reprezentant, jehož tým vyrazil v zimní přestávce hned na dvě zahraniční soustředění.

Víkendový vstup do jara však Slovácku nevyšel, neboť se muselo sklonit před Baníkem. "Byl to gól z ničeho, odvrátili jsme standardku za vápno, odkud přiletěl z levé strany další centr. Ostravský stoper byl zády k naší brance, měl k němu nejblíž Pavel Dvořák, za kterým jsem teprve stál já. Stačilo jít s ním do souboje, aby neměl čas hlavičkovat. Takhle lízl balon, který zapadl pod břevno. Myslím si, že by utkání spíš slušela bezbranková remíza, i když Baník je v současné době po všech stránkách jinde než Slovácko, ani nehrálo roli, že měl čtyři vykartované hráče ze základní sestavy. Škoda, že jsme aspoň na bod nedosáhli, byl skoro vyprodaný stadion, chtěli jsme udělat našim fanouškům dobrým výsledkem radost," připomněl poslední kolo někdejší zadák Sparty, Leverkusenu či Fenerbahce, jehož slova vyšla na webu gol.cz.

Pětatřicetiletý Kadlec však i přes úvodní zaváhání stále sní o umístění v elitní šestce. "Na první šestku rozhodně máme! Pokud nepočítám výbuch v Jablonci, kde jsme dostali šest gólů a polovinu z nich v úplném závěru, tak nás na podzim přehrála jen Slavia. S ostatními týmy jsme absolvovali naprosto vyrovnané partie, proto si do zbývajících kol základní části ligy věříme, že to zvládneme.," doplnil pro Gól kolega Petržely, Zahustela, Klimenta a spol., jehož tým čekají v nadcházejících dvou kolech Mladá Boleslav a Slavia. "Bohemka ukázala, že se i s mistrem, který byl v derby jasným favoritem a míří za obhajobou titulu, nechá hrát, a hlavně uhrát dobrý výsledek. Budeme se o to také doma maximálně snažit."

A co Kadlecova další hráčská budoucnost? Smlouvu má už jen do letošního června. "Už jsme se s vedením bavili na tohle téma. Na jednu sezonu, pokud bude sloužit zdraví, bych se ještě cítil. Třeba vydržím v lize tak dlouho jako můj otec, který hrál za Brno ještě v osmatřiceti letech. Kromě zdraví bude záležet i na tom, abych byl pro mančaft v lize platným hráčem," uzavřel na serveru gol.cz mistr české ligy z let 2005 a 2007.