Vytáhne si s sebou Kotal do prvního týmu Sparty kapitána béčka Váchu?

Vytáhne si s sebou Kotal do prvního týmu Sparty kapitána béčka Váchu?

Po odvolání Václava Jílka ze Sparty se stal jeho nástupcem zkušený Václav Kotal a hned se začalo spekulovat o tom, jaké změny v kádru prvního týmu provede.

B tým Sparty předváděl pod Kotalem skvělé výkony a dá se čekat, že si z něj Kotal do prvního týmu někoho vytáhne. Jedním z hráčů, který by se mohl počkat povýšení, je i zkušený středopolař Lukáš Vácha. Ten pod Kotalem plnil roli kapitána a s jeho výkony panovala velká spokojenost.  

Proto by nebylo velkým překvapením, kdyby se Vácha pro zbytek sezóny pravidelně objevoval v prvním týmu. Zároveň by to mohlo být vzpruhou pro sparťanské fanoušky, pro které je Váchal stále jedním z jejich oblíbenců a mnozí z nich stále velmi nelibě nesou jeho konec v prvním týmu.

Sám Vácha by se logicky přesunu do prvního týmu nebránil. Otázkou spíše je, jak by Váchovo povýšení neslo sparťanské vedení, které vidí ve Váchovi ideálního lídra, od kterého se můžou těšit mladí hráči, kteří sbírají první zkušenosti s dospělým fotbalem v ČFL.

Dalšími hráči, kteří by se mohli, díky Kotalovu povýšení, dočkat přesunu k prvnímu týmu jsou například Adam Karabec, Vojtěch Patrák nebo Radim Prokopec.