Legendární Casillas oznámil ukončení své veleúspěšné kariéry

Legendární Casillas oznámil ukončení své veleúspěšné kariéry

Konec své úspěšné kariéry dnes oznámil Iker Casillas, který po odchodu z Realu Madrid v posledních letech hájil barvy Porta.

Casillas poprvé oblékl dres Bílého Baletu už v sedmnácti letech a od té doby byl neotřesitelnou jedničkou jak v Realu Madrid, tak v reprezentaci Španělska, za kterou odchytal neskutečných 167 utkání. Dres Realu Madrid hájil dlouhých osmnáct sezónách, během kterých se stal jednou z největších legend Realu Madrid, která se řadí mezi takové velikány, jako jsou Zinedine Zidane, Ferenc Puskás nebo Alfredo di Stéfano.

V roce 2015 však ztratil v brance Realu svou výsadní pozici a přesunul se do portugalského Porta. Loni v květnu ovšem Casillas prodělal během tréninku infarkt. A i když odborníci mluvili o konci kariéry, legendární brankář se nevzdal a už po půl roce se pozvolna vrátil k tréninku. Zdravotníci ho ale od pokračování v kariéře zrazovali a upozorňovali ho na přetrvávající rizika. Casillas svým dnešním rozhodnutím dal na jejich rady.

Legenda španělského fotbalu však i nadále plánuje zůstat u svého milovaného sporu. Slavný brankář by totiž rád kandidoval na předsedu španělského fotbalového svazu a nahradil nynějšího předsedu Luise Rubialese.

Nechme se překvapit, jestli Casillasovi pomůže úspěšná kariéra v kandidatuře a vážně se stane hlavou celého španělského fotbalu.