Když mi nevyšly nabídky ze zahraničí, stál jsem o pokračování v Jablonci. V celém klubu jsou výborní lidé, hlásí Sýkora

Když mi nevyšly nabídky ze zahraničí, stál jsem o pokračování v Jablonci. V celém klubu jsou výborní lidé, hlásí Sýkora

Třetí Jablonec má ve svém kádru hned několik nadprůměrných hráčů a jedním z nich je i šestadvacetiletý univerzál Jan Sýkora, jenž v této sezoně Fortuna:ligy zaznamenal již sedm branek a šest asistencí.

Na startu zimní přípravy se však vrátil do kmenové Slavie a to, že bude pokračovat právě na Střelnici, stoprocentně jisté nebylo. V jeho případě se skloňoval také možný odchod do ciziny.

Zelenobílý soubor Petra Rady byl však pro samotného fotbalistu v domácích podmínkách prioritou. Celek Miroslava Pelty si v posledních měsících jednoznačně oblíbil, což je patrné i z jeho čerstvých slov...

"Když mi nevyšly nabídky ze zahraničí, tak jsem stál o to, abych tady mohl pokračovat, protože jsem se v Jablonci cítil dobře, v celém klubu jsou výborní lidé a v kabině máme dobrou partu," citoval web idnes.cz slova svěřence kouče Petra Rady.

Kolega Doležala, Chramosty, Jugase a spol. se v posledním kole proti Příbrami prosadil hned dvakrát a v obou případech skóroval do prázdné svatyně. To, že by šlo o jednoduché trefy, však jablonecká opora odmítá.

"Že jsou góly do prázdné snadné? Tak to se vám z tribuny možná jenom zdá. Kdybyste na tom hřišti byli, tak možná mluvíte jinak," ozřejmil na serveru idnes.cz Sýkora, jenž v minulosti prošel Brnem a Slovanem Liberec.

Jeho nynější klub vstřelil v posledních dvou duelech - v generálce i v prvním jarním kole - hned deset branek. Jak tomu asi bude v pondělí dohrávce 22. kola na hřišti Baníku Ostrava?