Jednou bych chtěl reprezentovat, vzkazuje chválený mladík Sigmy, jenž cítí pod Látalem větší šanci než za Jílka

Jednou bych chtěl reprezentovat, vzkazuje chválený mladík Sigmy, jenž cítí pod Látalem větší šanci než za Jílka

Olomoucké prostředí je vyhlášené mimo jiné i tím, že dokáže pravidelně generovat talenty a jedním z nich se zdá být i dvacetiletý mladík Mojmír Chytil, jenž v této sezoně 2019/2020 naskočil do šesti duelů Fortuna:ligy, čímž jasně překonal svou vytíženost z uplynulého ročníku, kdy ho ještě vedl Václav Jílek.

"Jsem spokojený. Pod trenérem Látalem cítím větší šanci. Za trenéra Jílka jsem byl spíše tréninkový hráč, moc šancí jsem v zápasech nedostal. I tak jsem mu vděčný za to, že mě do A-týmu posunul. Teď jsem o to víc vděčnější, že můžu A-týmu pomoci na ligových stadionech," neskrýval pohodu perspektivní fotbalista, jehož slova nabídl portál idnes.cz.

Jeho nynější nadřízený Radoslav Látal ho chválí a to zejména po jeho přesunu na podhrotovou pozici, kde klub hledá dlouhodobou náhradu za Jakuba Plška, jenž už se živí fotbalem v Maďarsku. "Poslední dobou tam Chytil hraje výborně. V Turecku během přípravy podával velice dobré výkony," uvedl šéf olomoucké lavičky, jehož stanovisko vyšlo na idnes.cz.

S názorem svého šéfa souhlsí i David Houska. "Mojma je silný zády k brance, umí podržet balon. Je to jen o tom, hrát spolu víc zápasů, pak už tam budou automatismy," pronesl na jeho konto serverem idnes.cz citovaný záložník z Androva stadionu.

A jak to vidí se svým postem sám konkurent Yunise či Julise? "Za svůj život jsem si zahrál všechny posty. Více mi vyhovuje útočník. Myslím si, že jsem silný, když hraji zády k bráně. Ale zároveň nemůžu říct, že bych se na ofenzivním záložníkovi cítil špatně. Mít hru před sebou je taky fajn. Víceméně je mi jedno, kde nastoupím. Hlavně chci pomáhat týmu. Pokud budu útočník číslo jedna, budu za to jenom rád. Když ne, tak to budu přát jiným klukům. Pro klub je lepší mít tady tři vyrovnané kluky, protože nás to donutí se zlepšovat. Konkurence je zdravá," přednesl na idnes.cz Chytil.

Protože nemůže jít do 22. kola sparťan Juliš, je možné, že čeká Chytila v atraktivním utkání s letenským "S" boj na hrotu útoku, s tím, že by byl na pozici deset podporován buď Pilařem, Gonzálesem nebo Faltou. A pakliže by byl dostatečně vidět, další cíle mohou klidně následovat. "Jednou bych chtěl reprezentovat," vzkázal Chytil na stránkách idnes.cz.

Jaroslav Šilhavý na to asi ještě slyšet nebude, ale co stratég jednadvacítky Karel Krejčí?