Atalanta si doma vyšlápla na Valencii, Lipsko si veze z Tottenhamu jednobrankový náskok

Londýnský Tottenham před středečním duelem s Lipskem tušil pohromu, když bylo oznámeno zranění korejského útočníka Sona. Utkání s německým soupeřem nakonec rozhodla jediná branka utkání, kterou vstřelil z pokutového kopu ve druhém poločase Werner.

Výrazně za postupem vykročila italská Atalanta, která na své půdě přivítala španělskou Valencii. Domácí se ujali náskoku již v prvním poločase, kdy se střelecky nemýlili Hateboer a Iličič. Po změně stran pokračoval tlak domácích, který vygradoval trefami Freulera a opět Hateboera. Hostům se podařilo jen snížit na konečných 4:1 zásluhou Cherysheva.

Osmifinále Ligy mistrů:
Atlético Madrid - Liverpool 1:0 (4. Saúl Ñíguez)
Dortmund - PSG 2:1 (69. a 77. Håland - 75. Neymar)
Atalanta - Valencia 4:1 (16. a 63. Hateboer, 42. Iličić, 57. Freuler - 66. Čeryšev)
Tottenham - RB Lipsko 0:1 (58. Werner z penalty)