Kadlec má před sebou další operaci a jeho kariéra končí ve 27 letech. Smlouva ve Spartě mu však doběhne...

Kadlec má před sebou další operaci a jeho kariéra končí ve 27 letech. Smlouva ve Spartě mu však doběhne...

Dvojnásobný mistr české ligy z let 2010 a 2014 Václav Kadlec už se k profesionálnímu fotbalu nikdy nevrátí a ukončuje svou hráčskou kariéru.

Nejmladší střelec v historii české reprezentace už tak nebude moci rozšířit svou sparťanskou bilanci, jež čítá 218 odehraných soutěžních zápasů a 64 vstřelených gólů (v první lize 162 duelů a 50 tref).

V pátek 21. února podstoupí bývalý útočník Eintrachtu Frankfurt další operaci kolene. Dotyčný zákrok je nutný i s ohledem na další bezproblémové fungování v civilním životě.

"Člověk si říkal, že když už to nějakou dobu ve mně zrálo, tak že se s tím vyrovnám líp. Ale není to tak. Pořád, dokud nepřijde ten definitivní konec, tak s tím srovnaní být nemůžete. Bude to asi trvat, ze dne na den se s tím vyrovnat nedá. Během posledního půlroku člověk už cítil, že to tělo nepracuje ideálně. Ten hlavní pocit, že koleno je jiné než dřív, jsem měl od listopadu, od prosince. Definitivní rozhodnutí ve mně po debatě s lékaři uzrálo asi před dvěma týdny během soustředění ve Španělsku. Hlavní teď je, abych mohl fungovat v civilním životě, jít si zaběhat, zahrát tenis, kopnout si fotbálek. To vyřeší ta další operace. Myslel jsem, že už by to nebylo potřeba, ale lékaři mi řekli, že i na rekreační sport musím absolvovat další zákrok, takže v pátek mě to čeká," citoval web sparta.cz slova samotného Kadlece.

"S ohledem na tyto okolnosti Kadlec před několika dny informoval sportovní vedení klubu, že nebude moct pokračovat v profesionální kariéře," zaznělo na stránkách sparta.cz.

Smlouva, kterou má ofenzivní hráč na Letné do června 2020, ještě normálně doběhne a někdejší člen národního mužstva tak dostane od slavného "S" podporu a v jeho zázemí bude moci absolvovat rehabilitaci a rekonvalescenci po dalším zákroku.

Aktuálně pátý celek Fortuna:ligy napsal sedmadvacetiletému fotbalistovi otevřený dopis, který si můžete přečíst zde

V kabině Sparty teď vládne český hip hop, který pouštím více méně já, hlásí Václav Kadlec. Která jména patří k jeho favoritům?

Čtyři největší fanoušci rapu ve fotbalové Spartě? Plavšič ani Fortelný úplně jasno neměli…