Kovařík si nemůže vynachválit Guľu: Důvěra trenéra je hrozně podstatná

Kovařík si nemůže vynachválit Guľu: Důvěra trenéra je hrozně podstatná

Jednatřicetiletý univerzál Jan Kovařík cítí v Plzni důvěru nového trenéra Adriana Guľy, kterého zaujal během vydařené zimní přípravy. Také proto nechyběl v základní sestavě v úvodním jarním kole v Opavě a mezi jedenácti vyvolenými by neměl absentovat ani ve dvaadvacátém kole proti Příbrami.

"Cítím se dobře. Ale zatím všichni od nás vypadají tak nějak pozitivně. Myslím, že nám to svědčí. Doufám, že to takhle bude pokračovat dál. Hraje se vám pak daleko líp, když se bodově daří a cítíte důvěru trenéra, která je hrozně podstatná," vysvětlil v interview pro idnes.cz levonohý středopolař z Doosan arény.

To vše uvedl i přesto, že už i na něj musel nový stratég zvyšovat hlas. "Je vidět, že má vysoké ambice, nároky a jasnou vizi o fotbale, který chce hrát. Pokud se mu i nějaká drobnost v tréninku nelíbí, tak to dokáže dát dost najevo," doplnil na idnes.cz kolega Hejdy, Hubníka či Hořavy.

A jak si osobně zvyká na nové rozestavení a s tím spojený herní styl? "Je to trošičku jiné a pohybujeme se v jiných prostorech, než jsme byli zvyklí. Ale spíš je to taková shoda náhod. Jde hlavně o tempo, ve kterém trénujeme a následně se snažíme i hrát. Šlo dopředu. Každý začátek čehokoliv nového je vždycky těžký, než si člověk navykne. Myslím si však, že jsme to všichni navnímali dobře, a je důležité, že všichni chtějí pracovat a dál se zlepšovat," rozmlouval na serveru idnes.cz ostřílený borec s minulostí v Jablonci, Budějovicích a Slavii.

A co současné rezervy mužstva? "Ještě musíme víc zažít automatismy, kde kdo stojí a kam má nabíhat. Pak budeme moct hrát víceméně naslepo. Když bude někdo v úzkých, tak bude vědět, že dvacet metrů pod ním někoho má a může mu přihrát," uzavřel serverem idnes.cz citovaný Kovařík, jenž zasáhl v této sezoně Fortuna:ligy do čtrnácti duelů s bilancí dvou přesných zásahů.