V Liberci už ho nepotřebovali, Sigma naopak takový typ hráče dlouhodobě hledala a Breite je na Hané

V Liberci už ho nepotřebovali, Sigma naopak takový typ hráče dlouhodobě hledala a Breite je na Hané

Ačkoliv byl třicetiletý středopolař Radim Breite v posledních týdnech spojován s Baníkem Ostrava či Dynamem České Budějovice, nakonec zakotvil v Sigmě Olomouc.

Fotbalista, který bude nosit dres s číslem 22, opouští stadion U Nisy po čtyřech letech a s hanáckým klubem se dohodl na smlouvě do 30. června 2022.

"Vzhledem k vysoké konkurenci uprostřed zálohy, kde máme k dispozici vícero kvalitních hráčů, včetně zahraničních reprezentantů, nebyla vytíženost Radima Breiteho taková, jakou by si představoval, a po zápase na Spartě projevil zájem odejít, čemuž jsme se rozhodli vyhovět. Sigma projevila největší zájem a akceptovala naše podmínky. Děkujeme Radimovi za odvedené služby a přejeme mu hodně štěstí v další kariéře," pronesl na stránkách fcslovanliberec.cz funkcionář Slovanu Zdeněk Koukal.

Na Andrově stadionu jsou za ostříleného defenzivního záložníka rádi. "Radim je typ hráče, kterého jsme dlouhodobě hledali. Je to zkušený záložník do středové řady s vůdčími schopnostmi. Přeji mu, ať se mu v Sigmě daří," vzkázal na webu sigmafotbal.cz sportovní manažer Ladislav Minář.

Exteplický borec, jenž v lize nasbíral 134 startů, 11 branek a 6 asistencí, již ve čtvrtek trénoval s výběrem kouče Radoslava Látala. "Jsem moc rád, že to dopadlo. I když to byl velmi rychlý proces, jsem moc rád, že jsem tady v Olomouci," doplnil střední záložník, který v minulosti prošel také Českou Lípou, Čáslaví či Varnsdorfem.

A zatímco na Letné v prvním jarním kole nenastoupil, v tom následující už si proti Spartě zahrát může. Záležet bude pouze na jeho novém kouči...