Měl jsem mnoho příležitostí opustit klub, přiznal Messi, jenž má ve smlouvě klauzuli, že může Barce zamávat po každé sezoně

Měl jsem mnoho příležitostí opustit klub, přiznal Messi, jenž má ve smlouvě klauzuli, že může Barce zamávat po každé sezoně

Lionel Messi, autor 433 branek ve 471 zápasech LaLigy (v základní sestavě byl přitom jen ve 417 případech) se v rozhovoru pro španělský list Mundo Deportivo rozhovořil o blízké budoucnosti.

Vicemistr světa z roku 2014, jenž je součástí barcelonského áčka již šestnáctou sezonu v řadě, by neměl katalánský Camp Nou opustit ani v dalších letech...

"Mnohokrát jsem prohlásil, že mým záměrem je v Barceloně zůstat," nechal se slyšet dvaatřicetiletý rodák z Rosaria, jehož konto zdobí deset španělských titulů.

"Dokud to klub a fanoušci budou chtít, nebude nikdy existovat žádný problém. Rovněž jsem řekl, že chci, aby byl každý šťastný a abychom vítězili a dosahovali našich cílů," doplnil ofenzivně laděný spoluhráč Piquého, Busquetse, Griezmanna a spol.

Kapitán Barcelony klidně setrvá na současné adrese i přes smluvní klauzuli, že může po dvaatřicátém roce věku opustit momentálně druhý celek Primera División po každé sezoně a třicátém červnovém dni.

"Rozhodnutí záleželo vždycky pouze na mně a nejen kvůli té klauzuli. Měl jsem mnoho příležitostí opustit klub. Ostatní kluby mě několikrát chtěly koupit, ale nikdy jsem nechtěl odejít. Dokud mě klub bude i nadále chtít, nemáme žádný problém," uzavřel jihoamerický gólostroj, jehož zaměstnavatele čeká v sobotu domácí střet s Eibarem.