FAČR loví nové rozhodčí. Jsou nižší soutěže ohrožené?

FAČR loví nové rozhodčí. Jsou nižší soutěže ohrožené?

Fotbalová asociace České republiky shání rozhodčí. Poslední náborová kampaň před třemi lety nebyla moc úspěšná, a tak se FAČR rozhodl pro novou. Kritický stav je hlavně v nižších soutěží, kde jeden rozhodčí musí odpískat i šest zápasů za víkend.

„Fotbalová asociace má v tuto chvíli přes čtyři tisíce rozhodčích, což je počet, který je nedostatečný. Výhledově bychom chtěli, aby rozhodčích bylo aspoň o polovinu více. Tím, že se to dělá poprvé, je strašně těžké udělat nějakou predikci. Osobně budu strašně spokojený, pokud se podaří přilákat aspoň několik stovek zájemců,“ začal odpovídat na dotazy novinářů předseda Malík.

Kampaň v minulosti žádný velký význam neměla. Tentokrát si FAČR najal na kampaň specializovanou agenturu. „Musím říct, že v minulosti nebyl efekt skoro žádný. Osobně to přičítám tomu, že o tu kampaň jsme se samozřejmě s nejlepším vědomím a svědomím snažili my. Domnívám se, že do určité míry to byl právě ten limit, a proto to nepřineslo kýžený efekt. Teď jsme kampaň svěřili profesionálům, vybrali jsme si agenturu, která celou kampaň připravuje na klíč,“ řekl Martin Malík.

Prostor mají otevřeni všichni, kdo má rád fotbal a chce mu takhle pomoct. „Myslím, že tohle je zcela jednoznačně jedna z oblastí, které jsme dlouhodobě podcenili. Tady je určitě obrovský dluh vůči fanouškům a veřejnosti. Musíme ty věci veřejnosti více přiblížit," zakončil předseda.

Klipy by se měly objevit ještě do konce základní části nejvyšší soutěže v této sezoně.

Rozhodčí