Trpišovský doufá v dobrou atmosféru: Lidi budou natěšení na nové hráče a na to, že jsme doma dlouho nehráli

Trpišovský doufá v dobrou atmosféru: Lidi budou natěšení na nové hráče a na to, že jsme doma dlouho nehráli
OBSAHUJE VIDEO

Slávisté se budou chtít ve dvaadvacátém ligovém kole rehabilitovat za bodovou prázdnotu u sousedů v Ďolíčku a v sobotu odpoledne by to měla v Edenu odnést patnáctá Opava.

"Samozřejmě jsme s výkonem v Ďolíčku nebyli spokojeni, a už vůbec ne s tím výsledkem. Na zápas se hodně těšíme, hlavně na dobré hřiště a na domácí prostředí. Je potřeba, aby si mužstvo trochu sedlo. Doufáme, že nám v tom domácí prostředí pomůže a budeme hrát tak, jak jsme zvyklí. Ne tak, jako v posledním zápase," uvedl na webu slavia.cz hlavní kouč slavného "S" Jindřich Trpišovský.

Podobný náhled na celou věc má také velezkušený střední obránce Ondřej Kúdela. "Ten zápas jsme si rozebrali. Spousta věcí tam byla špatně, zápas s Opavou musí vypadat úplně jinak. Všichni k tomu musíme přistoupit zodpovědněji než na Bohemce. Opava je v situaci, kdy nemá co ztratit. Nikdo asi nepočítá s tím, že by u nás mohli bodovat a mohlo by to pro ně tím pádem být uvolněnější. Nic se od nich nečeká. Zápas bude naopak o nás, my se musíme soustředit spíš na nás než na Opavu. Samozřejmě respektujeme její sílu, my se ale musíme na zápas dobře přichystat a předvést odlišný výkon. Měli bychom navázat na podzimní výkony potvrdit naší dominanci," burcoval sešívaný stoper.

Pokud jde o sestavu, ta bude bez Takácse i Oscara. "Nominace proto bude podobná. Čeká nás samozřejmě jiný zápas, ať už kvůli typologii soupeře, nebo stavu hrací plochy a rozestavení Opavy. Budeme vycházet z toho, že doma chceme hrát tak, jak jsme zvyklí. Nátlakově, ofenzivně a kombinačně. I z toho bude vycházet sestava. První poločas proti Plzni hráli hráči Opavy velice dobře, měli i velkou šanci dát gól na 1:0. Celkově je to takové klasické mužstvo bojující o záchranu, jsou hodně organizovaní, bojovní a kompaktní v defenzivě. Všichni jejich hráči jsou pracovití a dobře na hřišti plní své povinnosti," rozmluvil se na konto nejbližšího soupeře někdejší šéf Źižkova či Liberce, jehož slova vyšla na slavia.cz.

Lídr Fortuna:ligy očekává v rámci prvního ostrého souboje roku 2020 velkou návštěvu. "Těšíme se hodně, dlouho jsme nehráli před diváky taky v domácím prostředí. Hodně se těšíme na hrací plochu, která i po zimě vypadá velice dobře. Věřím, že se vrátíme ke kombinační hře, takovému tomu vířivému pohybu a tomu, na co jsme zvyklí. Doufáme samozřejmě i v dobrou atmosféru, lidi budou natěšení na nové hráče a na to, že jsme doma dlouho nehráli. Vše ale bude záležet na našem přístupu, abychom lidi strhli a aby nám chtěli fandit. To pro nás bude nejdůležitější motiv. Myslím si, že přijde hodně lidí a když jim k tomu dáme příčinu, atmosféra bude určitě skvělá," uzavřel na klubových stránkách Trpišovský, jehož výběr už čeká pouze ligová jízda.