TOP 5 nejlepších střelců právě probíhající Evropské ligy? Šporar bojuje o trůn i po změně adresy

TOP 5 nejlepších střelců právě probíhající Evropské ligy? Šporar bojuje o trůn i po změně adresy

Nejlepším asistentem letošního ročníku Evropské ligy je Galeno z portugalské Bragy, jenž má po sedmi odehraných duelech na svém kontě šest gólových vybídnutí. A jaká je situace ve střelecké tabulce?

O průběžné první místo se dělí čtveřice hráčů, s tím, že je mezi nimi i slovinský reprezentant Andraž Šporar, jenž na podzim pálil za Slovan Bratislava a v těchto dnech už střílí za Sporting Lisabon.

Pětadvacetiletý Šporar, jenž udeřil taé proti Basaksehiru, ovšem v Primeira Lize zatím na premiérový gól čeká i po čtyřech vystoupeních, vstřelil šest přesných zásahů (spolu s předkolem sedm), na což mu stačilo pouhých jedenáct střel na branku.

Jen pro srovnání - Alfredo Morelos z Glasgow Rangers zaznamenal stejný počet tref, ale svatyni soupeřů ohrozil v dosavadním dění již dvacetkrát.

Zálusk na střeleckou korunu si dále dělají i Diogo Jota z Wolverhamptonu, Daichi Kamada z Eintrachtu Frankfurt či Bruno Fernandes z Manchesteru United, jenž zatím rozvlnil síť pětkrát a to vyslal na branku protivníků třináct pozdravů.

Co se týče týmových statistik, nejvíckrát dosud pálila na branku španělská Sevilla, jíž statistici napočítali 44 pokusů a až za ní jsou seřazeny celky jako Sporting Lisabon, AZ Alkmaar, LASK nebo Braga, kterou vša díky 17 vstřeleným gólům hřeje status nejofenzivnějšího týmu celé soutěže, když za sebou nechala i takový Arsenal.

Pět nejlepších střelců tohoto ročníku Evropské ligy:

Andraž Šporar (Sporting) - 6 gólů
Diogo Jota (Wolverhampton) - 6
Alfredo Morelos (Glasgow Rangers) - 6
Daichi Kamada (Eintracht Frankfurt) - 6
Bruno Fernandes (Manchester United) - 5