Hráči jsou v dobré fyzické kondici, v tom problém není, hlásí nový trenér Sparty a před cestou na Hanou dodává: Musí přijít změny

Hráči jsou v dobré fyzické kondici, v tom problém není, hlásí nový trenér Sparty a před cestou na Hanou dodává: Musí přijít změny

Sparta má za sebou tiskovkou konferenci, na které byl oficiálně představen nový hlavní trenér Václav Kotal, v jehož případě generální ředitel František Čupr věří, že spolupráce bude co nejdelší. Žádný termín si ale obě strany nestanovily a vše se bude vyhodnocovat až po právě probíhající sezoně.

Podle sportovního ředitele Tomáše Rosického je nepravděpodobné, že by ještě do uzavření zimního okna dorazila v nejbližších hodinách na Letnou nějaká posila a sportovní úsek slavného "S" dospěl k tomu, že kádr zůstane do konce jarní fáze v tomto složení.

Dál už na sedmičce hovořil zejména nástupce Václava Jílka, který bude v nové roli debutovat na hanáckém Andrově stadionu proti Olomouci, která vstoupila do jara vyloupením teplických Stínadel...

"Nechci se vyjadřovat k výkonům týmu pod minulým trenérem, nebyl jsem v kabině. Hráči jsou ale v dobré fyzické kondici, v tom problém není. Chceme pracovat na chybách, které asi všichni viděli. Hlavně individuální chyby nás sráželi. Musíme s hráči pracovat, aby to pochopili, nechodili do zbytečného rizika. Snažíme se působit mentálně na hráče a zvednout jim sebevědomí," ozřejmil předposlední únorový pátek odborník, jenž na podzim vedl v ČFL sparťanské béčko.

V síle mužstva problém nevidí. "Skladba hráčů je dobrá, ale všichni musí pracovat hlavně na disciplíně směrem dozadu. Počet gólů inkasovaných na podzim je alarmující. Rozhodující je vždy postavení hráčů, tam byly chyby. Z tohoto pohledu jsme pracovali na tom, abychom to zvládali lépe, hlavně z hlediska bezpečnosti. Určité riziko ano, ale hlavní je, aby naše branka byla v bezpečí. Chyby se stát mohou, ale nesmí se opakovat. Vždycky vycházím z toho, jací jsou k dispozici hráči. O systému a stylu hry se rozhoduji podle hráčů, které mm k dispozici a pak také podle hry soupeře, abychom ji eliminovali. Dočkal a Kanga spolu mohou hrát, pamatujeme si zápas s Plzní. Momentálně je ale potřeba zapracovat hlavně na defenzivě, navíc Bořek pořád nabírá kondici," pokračoval nový šéf Hanouska, Trávníka, Hložka a spol., jenž na pozici stopera preferuje leváka i praváka, protože tým podle jeho názoru potřebuje rychlou kombinaci.

A co možné změny pro 22. kolo a výjezd do Olomouce? "Představu o sestavě mám, musí přijít změny. Chceme zrychlit přechodovou fázi, tomu se přizpůsobí sestava. Víc vám k tomu neřeknu, počkejte si na neděli. Brzy nás čeká velmi těžká série utkání s Baníkem, Slavií a Plzní. To bude nejlepší prověrka toho, jak tým změnu přijal a jak na ni reaguje," uzavřel bojovně naladěný sedmašedesátiletý stratég, jenž v minulosti seděl na lavičkách Jablonce, Hradce Králové či Brna a v asistentské pozici se zjevil například ve Viktorii Plzeň či Dynamu Moskva.