Treble s Interem? Ne, Mourinhův největší kariérní úspěch by byla účast v Lize mistrů s Tottenhamem

Treble s Interem? Ne, Mourinhův největší kariérní úspěch by byla účast v Lize mistrů s Tottenhamem

José Mourinho šokoval už velkou řadou výroků, ale informace, že by umístění na čtvrtém místě v letošní sezóně s Tottenhamem byl jeho největší kariérní úspěch, tu ještě nebyla. Zapomněl snad Portugalec na své úspěchy v Portu či Miláně?

Mourinho toho vyhrál už hodně. S Portem nečekaně získal v roce 2004 Ligu mistrů a poté sbíral úspěchy v Anglii, kde ovládl Premier League s Chelsea. Po vyhazovu v Londýně trénoval Inter Milán, kde dominoval v italské Serii A a v roce 2010 dokonce získal treble neboli zisk Scudetta, italského poháru a Ligy mistrů. Tu vyhrál podruhé a prozatím naposledy.

Finále v Madridu byl jeho posledním zápasem na lavičce Interu a jeho další angažmá bylo symbolicky právě v Realu Madrid. Tam vydržel tři roky, smolně vypadl v Lize mistrů třikrát v semifinále, získal však s Realem španělský pohár a v sezóně 2011/12 si Bílý balet připsal úžasných sto bodů v tabulce a získal tak 32. ligový titul.

Po neshodách s prezidentem Perézem se Mourinho vrátil do Chelsea, kde získal další titul Premier League, v roce 2016 pak převzal Manchester United. S Rudými ďábly získal FA Cup a Evropskou ligu, v sezóně 2017/18 se umístil v tabulce druhý za městským rivalem City a nečekaně prohlásil: "Druhé místo s tímto týmem Manchesteru United je největší úspěch mé kariéry."

Na tuhle sezónu ale "Mou" nenavázal a před Vánocemi roku 2018 byl vyhozen. Na další angažmá čekal skoro rok, než se upsal anglickému Tottenhamu. Ten převzal v nelehké situaci, týmu se však daří více, hraje osmifinále Ligy mistrů (i když první duel prohrál s Lipskem 0:1) a stále má šanci umístit se do čtvrtého místa. 

Je to ale adekvátní cíl klubu, který se v loňské sezóně dostal do finále Ligy mistrů a kvalifikoval se do této soutěže i skrz Premier League? Vzhledem k mizerné formě na začátku roku asi ano, ale srovnání Mourinhových úspěchů s Interem Milán, Realem Madrid, Chelsea či Portem je pro řadu fanoušků s letošním případným umístěním Tottenhamu do čtvrtého místa velmi nemístné.

Portugalský kouč tak potvrdil svou pověst mediálního manipulátora, i přesto ale některé fanoušky Tottenhamu znejistil. Chtějí totiž výhledově trofeje, které jim bývalý trenér Pochettino nedokázal získat, přestože se Tottenhamu pod jeho vedením dařilo. 

Image result for jose mourinho inter champions league