Kotal do konce přestupového období na Letnou posily přivést nestihne. Utkání se Sigmou ukáže mnohé

Kotal do konce přestupového období na Letnou posily přivést nestihne. Utkání se Sigmou ukáže mnohé

Stačilo první jarní kolo a trenér Václav Jílek byl pod obrovským tlakem svých fanoušků. Na Letnou jich dorazilo hned přes dvanáct tisíc. Všichni byli určitě zvědavi na to, jak se osvědčí nový sparťanský model zimní přestávky bez nakupování velkých posil. Trenér byl po těžkém direktu odvolán, na jeho pozici nastupuje dosavadní trenér letenské rezervy.Herní i výsledkový neúspěch v podobě prohry 0:2 v prvním kole jarní poloviny sezóny se Slovanem Liberec vrátil Spartu prakticky opět na začátek rekonstrukce své neúspěšné koncepce. Nyní přichází éra trenéra Václava Kotala, který byl až do této doby trenérem sparťanského B-týmu, takže vedení letenského klubu to aspoň z personálního hlediska mělo jednoduché.

Tomuto novému letenskému lodivodovi není co závidět, ale na druhou stranu, taková nabídka se neodmítá. Určitě viděl již zmiňovaný zápas s Libercem a mohl si udělat obrázek o současném rozpoložení týmu. Tento obrázek byl velmi neradostný a v prvním případě musí kouč postavit mužstvo na nohy především po psychické stránce.

Je s podivem, že celý kádr týmu hraje pohromadě celou zimní přípravu a podá tak hanebný výkon. Někteří hráči, aspoň jak to tak vypadalo na hřišti, jakoby ani nebyli schopni podat ani svůj standardní výkon. Výsledkem byla obrovská blamáž. Navíc poslední možný přestupový termín je v sobotu, takže Václav Kotal si bude muset vystačit se stávajícím kádrem.

kotal