Po skvělém debutu přišlo pro Tomáše Součka tvrdé setkání s realitou. V dalším kole ho čeká Liverpool

Po skvělém debutu přišlo pro Tomáše Součka tvrdé setkání s realitou. V dalším kole ho čeká Liverpool

Tomáše Součka chválil po prvním zápase trenér a na svou stranu si získal i fanoušky West Hamu, ale rozhodující pro jeho působení ve zbytku sezóny bude záchrana klubu v Premier League. Jaký čeká českého kanonýra další program?Ve středu prohráli kladiváři v s Manchesterem City 0:2 a byla to hra kočky s myší. Domácí dominovali ve všech směrech a hosté si mohli napočítat kilometry naběhané bez míče, protože na konci zápasu byla bilance držení míče 78 % pro domácí, jen něco málo přes pětinu hrací doby tak měli míč na kopačkách hosté, což hovoří za vše. Také počet střel potvrzuje převahu Citizens: 27 pro domácí, z toho 6 střel bylo na bránu. Hosté zato pouze třikrát vystřelili mimo bránu.

V dalším kole v Liverpoolu londýnský klub další body s velkou pravděpodobností nezíská. Teprve potom se představí opět doma. Ovšem pozor, čeká je Southampton – tým, který je velmi nebezpečný zvláště na hřištích soupeřů. Však se také nachází v tabulce venku odehraných zápasech na pátém místě.

Do této pro tento tým velmi složité situace přichází Tomáš Souček. Není mu co závidět, neboť když přijde do jakéhokoliv týmu posila, tak musí být okamžitě vidět a v nejlepším případě aspoň trochu převyšovat hráče, kteří až do teď na jeho místě hráli. Mužstvo West Hamu a s ním i český reprezentant budou každým dalším zápasem, když se nebude bodově dařit, pod velkým psychickým tlakem. To se nikdy nehraje dobře, když mužstvo ví, že se musí vyhrát a jinak se hrozba sestupu zase přiblíží.

Pro našeho reprezentanta to není určitě snadná situace. Sám nic nezmůže. Jenom záchrana West Hamu v nejvyšší anglické soutěži bude úspěch jak pro tento tým, tak i pro našeho reprezentanta.

Ve stejném smyslu hovoří také smlouva. Buď záchrana a další setrvání v elitní soutěži světa, nebo návrat zpět do reality. V případě selhání záchranářských snah se pokračování tohoto hráče v Anglii nejeví reálné, alespoň rozhodně ne mezi ligovou elitou. Kostky jsou vrženy, kladiváři mají svůj osud dosud pevně v rukou. Záchrana tohoto týmu by znamenala úspěch také pro český fotbal. Minimálně reprezentace hráče, který by nastupoval pravidelně v Premier League, potřebuje jako sůl.