Solskjaer není pro rudé ďábly spásou. Pokud se mu nebude dařit ani v Evropské lize, jeho osud na lavičce může být zpečetěn

Solskjaer není pro rudé ďábly spásou. Pokud se mu nebude dařit ani  v Evropské lize, jeho osud na lavičce může být zpečetěn

Tato sezóna je pro tento klub zatím ne velmi úspěšná, protože se mu příliš nedaří a předchozí dva domácí zápasy tuto skutečnost jen potvrdily. Trenér týmu Ole Gunnar Solskjaer může sice říkat, že má mladý tým, že všichni, celý klub včetně jeho fanoušků musí držet při sobě, ale rozhodující jsou výsledky a předváděná hra. Obojí má k ideálu velmi daleko.
 

Tento týden sice zvítězil klub dokonce na hřišti londýnské Chelsea 2:0, ale boj on čtvrté místo, které zajišťuje místenku v Lize mistrů, bude napínavý až do konce. S nástupem bývalého vynikajícího hráče klubu na trenérskou židli si spojovali minimálně fanoušci velkou naději, že se vrátí lepší zítřky a klub se bude pohybovat na čelních pozicích tabulky, aby si nakonec soutěže zajistil minimálně místo mezi nejlepšími čtyřmi. Mnozí zvěstovali dokonce boj o titul.

Začátek vypadal velmi nadějně, protože od nástupu tohoto kouče mělo mužstvo velkou šňůru zápasů bez porážky. Jenže, jak se později ukázalo, jednalo se pouze o okamžitý pozitivní efekt výměny trenéra, který se děje prakticky s nástupem nového trenéra v každém týmu. Začala další sezóna a tady bylo už potřeba vidět koncepční práci. A jak je zatím podle průběhu této sezóny vidět, tak vize, se kterou vstupoval na lavičku tohoto týmu, mu zatím vůbec nevychází.

Každopádně by Manchester United měl všechno podřídit účasti v příštím ročníku Ligy mistrů, protože kdyby tuto nejlepší evropskou soutěž nehrál ani další sezónu, tak by to bylo to hodnoceno jako velký neúspěch. Nyní musí klub postoupit aspoň do další vyřazovací fáze Evropské ligy. V opačném případě by se nad dalším působením norského trenéra Solskjaera u tohoto klubu vznášel velký otazník.

Manchester United