Neymar kritizuje vedení PSG. Funkcionáři mu prý bránili, aby se před Dortmundem rozehrál

Neymar kritizuje vedení PSG. Funkcionáři mu prý bránili, aby se před Dortmundem rozehrál

Brazilská fotbalová hvězda na sebe opět upozornila po zápase Ligy mistrů v Dortmundu, kde jeho tým Paris St. Germain prohrál první zápas osmifinále 1:2. Neymar dal sice jediný gól hostů, ale novinářům si potom postěžoval na vedení svého klubu, že mu nedovolilo hrát čtyři zápasy, i když on sám se cítil zdráv. Kdyby prý hrál, tak bude dle něho v ještě lepší formě.Má ovšem pravdu? Možná by byl v lepší formě, a možná by se také zase zranil a v osmifinále v Dortmundu by svému týmu nepomohl. Vedení jeho klubu totiž v případě tohoto hráče, zdá se, vsadilo na jistotu, protože samotný klub už nutně úspěch v Lize mistrů potřebuje.

Co to pomůže, že poslední roky pařížský klub pravidelně vyhrává francouzskou ligu. Významný úspěch v nejlepší evropské soutěži ne a ne přijít. Bránu do čtvrtfinále Ligy mistrů jakoby měl Paris St. Germain zavřenou, až už to bylo v minulém roce s Manchesterem United, nebo rok před tím s Barcelonou. Teď si pošetřil svého špílmachra na zápas Ligy mistrů, protože ve francouzské lize má zatím na prvním místě dostatečný náskok. Neymar však rázem diví, že mohl hrát už dříve, jen mu to zakázal po konzultaci s lékaři trenérský tým.

To je ten pravý hráč, který jakoby zapomněl, co za tento půlrok mimo hřiště „dokázal“. V létě si chtěl doslova vyvzdorovat přestup do Barcelony, ale ono to nevyšlo, takže musel zůstat v Paříži. Nestihl tedy začátek přípravy, pak se řešili jeho problémy s brazilskou modelkou, žaloba fanouška Rennes za napadení po finále francouzkého poháru a v listopadu před návratem na trávníky po zranění odletěl sledovat Davisův pohár. Když se k tomu přidá jeho občasné simulování, tak je vidět, že mít takovou fotbalovou hvězdu v kádru je opravdu veliké terno.

No a teď místo toho, aby se jeho klub mohl v klidu soustředit na další zápasy a také na jeden z nejdůležitějších zápasů celé sezóny, tak zase bude muset řešit spor s vlastním nejlepším hráčem, který udělal tomuto svému klubu další medvědí službu. Špinavé prádlo se má prát doma a ne na veřejnosti. Nejlepší by asi bylo, kdyby si to vedení s tímto hráčem vyříkalo v rámci klubu.

Pokud by na stole vedení PSG v letním přestupovém termínu přistála adekvátní finanční nabídka z nějakého jiného fotbalového velkoklubu, tak Paris St. Germain nebude určitě váhat a svoji megahvězdu rádo uvolní. Mít totiž skvělého hráče v klubu je výborná věc, ale pokud takový hráč vystoupí veřejně proti vedení svého týmu, tak je nejlepší se ho co nejdříve zbavit. Neymar totiž už teď má nálepku problémového fotbalisty a těm se shání nové angažmá velmi těžce, i přes jejich nesporné fotbalové kvality. Žádný klub, ani trenér totiž takového hráče do svého kádru nechtějí, protože by těžce mohl narušit jak stabilitu klubu,

Neymar