Sparta poprvé pod Kotalem prohrála v Olomouci, Karviná rozdrtila Teplice

Druhé jarní kolo Fortuna ligy už v sobotu přineslo další zajímavá utkání. První body v novém roce získal lídr tabulky, pražská Slavia, střelecky se naopak nedařilo Mladé Boleslavi a Slovácku. Liberec pak porazil Klokany a i Viktoria Plzeň díky mladíkovi Buchovi slaví tříbodový zisk. V neděli pak šokovala Karviná a ve Zlíně vyhrály České Budějovice, pražská Sparta má za sebou debut pod trenérem Václavem Kotalem a zrovna úspěšný nebyl, neboť Sigma zvítězila 1:0.

Slavia Praha porazila dle předpokladu Opavu 2:0, góly vstříleli ve 32. minutě Musa a v 84. minutě Tecl a favorit tak napravil nepodařené derby s Bohemians 1905 a nezaváhal.

Liberec porazil právě Klokany 3:1, když branky vstřelili za domácí v 16. minutě z penalty Mara a v 35. a 50.minutě Kuchta. Za hosty vyrovnával na 1:1 Nečas. Domácí potvrdili výborný start do jarní sezóny.

Mladá Boleslav remizovala se Slováckem 0:0, když svoje šance neproměnili domácí Hubínek a hostující Petržela. Domácí Boleslav, ani hosté ze Slovácka nedali minulé kolo gól a podle toho utkání tak vypadalo. Trefně to pojmenoval Jan Navrátil ze Slovácka po prohraném zápase s Baníkem, že to „byla holomajzna“.

Viktorii Plzeň proti Příbrami poslal do vedení už ve čtvrté minutě Lukáš Kalvach, protagonistou utkání byl však o 13 minut později skórující Pavel Bucha. Ten ještě na podzim válel v Mladé Boleslavi, nyní však Viktorii svým hattrickem dotáhl ke třem bodům. Příbramskou obranu totiž překonal ještě v 62. minutě a o deset minut později se chopil penalty, která znamenala jeho hattrick a výhru Plzně nad Příbramí vysoko 4:0.

Karviná podruhé v řadě vyhrála a přiblížila se záchraně. Doma dala Teplicím v prvním poločase tři branky a po vyloučení hostujícího Marečka už v klidu dohrávala zápas, zvítězila 3:0 a potvrdila skvělou formu, neboť před týdnem porazila Zlín.

Právě Zlín to má ale naopak, po prohře v Karviné doma nestačil na České Budějovice. Ty mají ohromnou formu a potvrdily to i na hřišti Ševců, kde zvítězily 3:2. Dvě branky zaznamenal Mršič, penaltu mezitím proměnil Havel, za domácí se trefili Simerský a Džafič.

Sparta v prvních dvou zápasech na jaře nezískala ani jeden bod. Po prohře s Libercem, která zlomila vaz trenérovi Jílkovi, totiž Letenští podlehli Olomouci 0:1. Hra Sparty nefungovala ani pod novým trenérem Kotalem, který obměnil velkou část základní jedenáctky. Utkání rozhodl mladý útočník Mojmír Chytil, jenž se trefil po standardní situaci v prvním poločase. Na jeho trefu Sparta zareagovat nedokázala a z Olomouce se vrací s prázdnou.

Fortuna liga, 22. kolo:

Slavia Praha - Opava 2:0 (1:0)

Branky: 32. Musa, 84. Tecl
Žluté karty: 90+5. Tijani – 22. Hrabina, 72. Železník, 74. Rychlý, 79. Hnaníček, 90+2. Zapalač
Domácí: Kolář – Coufal, Kúdela, Tijani, Bořil – Olayinka (90+1. Holeš), Stanciu, Zima, Ševčík, Provod (67. Masopust) – Musa (72. Tecl), trenér: Trpišovský
Hosté: Fendrich – Hrabina (83. Hošek), Rychlý, Hnaníček, Žídek – Mondek (59. Zapalač), Zavadil, Texl (72. Juřena), JŘezníček, Dordič – Železník, trenér: Balcárek
Diváci: 16 319
Rozhodčí: Ginzel – Vitner, Novák

Slovan Liberec - Bohemians 1905 3:1 (2:1)

Branky: 16. Mara (pen.), 36. Kuchta, 50. Kuchta – 27. Nečas
Žluté karty: 50. Kuchta, 79. Baluta – 46. Hronek, 52. Bederka, 70. Keita, 77. Köstl, 82. Brabec
Domácí: Nguyen – Mikula, Chaluš, Karafiát, Hybš – Alibekov (68. Hromada), Mara – Malinský, Baluta (86. Beran), Pešek – Kuchta (55. Rondič), trenér: Hoftych
Hosté: Le Giang – Köstl, Hůlka, Šmíd, Schumacher – Hronek (73. Bartek), Bederka, Jindřišek (C), Vaníček (79. Mosquera) – Nečas (46. Keita), Puškáč, trenér: Klusáček
Diváci: Orel – Vodrážka, Leška
Rozhodčí: 3 999

Mladá Boleslav - Slovácko 0:0 (0:0)

Žluté karty: 45+1. Tatajev, 66. Hubínek, 69. Jak. Klíma – 25. Hofmann, 34. Petržela, 55. Kadlec, 78. Divíšek
Domácí: Šeda – Jak. Klíma, Tatajev, Pudil, Zelený – Hubínek, Janošek – Douděra (82. Fulnek), Budínský, Ladra (78. Hönig) – Wágner (59. Jiř. Klíma), trenér: Weber
Hosté: Trmal – Divíšek, Kadlec, Hofmann, Juroška – Havlík, Daníček, Sadílek (88. Dvořák) – Petržela (69. Zahustel), Kliment (61. Jurečka), Navrátil, trenér: Svědík
Diváci: 2 763
Rozhodčí: Franěk – Horák, Vlasjuk

Viktoria Plzeň - Příbram 4:0 (2:0)

Branky: 4. Kalvach, 17., 62. a 72. (pen.) Bucha
Žluté karty: 71. Šimek (Příbram)
Domácí: Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Limberský (74. Herc) – Bucha, Kalvach, Hořava – Kopic (64. Mihálik), Beauguel (82. Chorý), Kovařík, trenér: Guľa
Hosté: Kočí – Dramé, Šimek, Kleščík (46. Cmiljanović), Nový – Polidar, Tregler, Zorvan (77. Kříž), Kvída – Jindráček (46. Soldát), Škoda , trenér: Nádvorník
Diváci: 9 632
Rozhodčí: Hocek – Vlček, Vaňkát

Karviná - Teplice 3:0 (3:0)

Branky: 17. Lingr, 22. Taiwo 43. Janečka
Žluté karty: 9. Ndefe, 61. Ba Loua – 23. Mareček, 26. Čmovš, 81. J. Mareš
Červená karta: 66. Mareček (Teplice)
Domácí: Bolek – Ndefe, Šindelář, Rundić, Moravec – Smrž, Qose, Janečka (69. Bukata) – Ba Loua (78. Vukadinović), Lingr (84. Kubala), Taiwo, trenér: Jarábek
Hosté: Grigar – Vondrášek, Shejbal, Čmovš, Hyčka – Trubač, Mareček, Kučera, P. Mareš (46. Knapík), Moulis (46. J. Mareš) – Řezníček (82. Ljevaković), trenér: Hejkal
Diváci: 2 452
Rozhodčí: Lerch – Blažej, Šimáček

Zlín - České Budějovice 2:3 (0:2)

Branky: 53. Simerský, 68. Džafić – 11. a 67. Mršić, 45. Havel (pen.)
Žluté karty: 14. Havelka, 90+1. Schranz (oba České Budějovice)
Domácí: Rakovan – Simerský, Buchta, Azackij (87. Cedidla) – Matejov, Fantiš, Hlinka, Jiráček – Džafić, Jawo (78. Janetzký), Čanturišvili (46. Conde), trenér: Kameník
Hosté: Drobný – Čolić, Havel, Sivok, Novák – Čavoš, Havelka, Brandner (84. Meszaros), Javorek (63. Šulc) – Mršić (89. Kopečný), Schranz, trenér: Horejš
Diváci: 2 712
Rozhodčí: Julínek – Myška, Mojžíš

Sigma Olomouc - Sparta Praha 1:0 (1:0)

Branka: 27. Chytil
Žluté karty: 78. Yunis, 87. Greššák, 90+5. Houska, 90+5. Sladký – 76. Vindheim, 83. Hancko
Domácí: Mandous – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Hála (86. Zahradníček), Greššák, Breite, Houska, Falta (63. Pilař) – Chytil (74. Yunis), trenér: Látal
Hosté: Heča – Vindheim, Mandjeck, Hancko, Hanousek – Karlsson (88. Karabec), Sáček, Kanga, Dočkal (77. Graiciar), Plavšić (77. Tetteh) – Hložek, trenér: Kotal
Diváci: 7 456
Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch