Mick Van Buren se trápí i v Nizozemsku

Vzhledem k tomu, že před startem jarní části sezóny bylo jasné, že tým trenéra Trpišovského čeká pouze 15 zápasů, rozhodlo se vedení, že má zbytečně široký kádr a nechalo odejít pár hráčů na hostovaní, kde budou mít dostatečné herní vytížení.

Jedním z nich byl i Mick Van Buren, který se vrátil do rodného Nizozemska na půlroční hostování do celku ADO Den Haag, který bojuje o udržení se v nejvyšší nizozemské soutěži.

I když se čekalo, že slávistický forward by neměl mít s prosazením se do sestavy větší problém, od svého přesunu do Nizozemí se ani jednou neobjevil v základní sestavě a pouze paběrkuje.

Dosud odehrál pouze čtyři zápasy, ve kterých si připsal chabých 92 minut. V posledním zápase proti Heerenvenu uhrál remízu 2:2 a Buren se nedostal ani na lavičku náhradníků a utkání sledoval pouze z tribuny.

Když Slavia posílala Burena na hostování do jednoho z nejhorších celků celé ligy, zdůvodňovalo to vedení především tím, že nizozemský snajpr potřebuje dostatečnou herní minutáž, kterou by ve Slavii nedostal a především, že potřebuje zpět nabrat své ztracené herní sebevědomí.

ADO Den Haag vypadal jako ideální destinace. Domácí prostředí, kde nebude problém s aklimatizací, slabý celek, který by se měl na slávistu spoléhat. Bohužel pro Burena a Slavii se očekávání nenaplnila a jeho situace není vůbec dobrá.

Pokud nebude nizozemský útočník ve zbytku ročníku nastupovat, dá se čekat, že v konkurenci Olayinky, Tecla a Musy, to bude mít s prosazením do slávistického kádru velmi těžké a kdo ví, jestli si ho vůbec trenér Trpišovský nechá v kádru.