Malinský si dokáže představit přestup na Letnou: Pokud u nás nehrajete za slavná "S" či Plzeň, po konci kariéry si nemůžete vyskakovat

Malinský si dokáže představit přestup na Letnou: Pokud u nás nehrajete za slavná "S" či Plzeň, po konci kariéry si nemůžete vyskakovat

Když liberecký rychlík Tomáš Malínský pomohl před časem skolit letenské "S", v pozápasových rozhovorech v nadsázce rozmlouval o tom, zda by ho Sparta neměla koupit.

Dotyčná myšlenka by však úplnou sci-fi být nemusela, což osmadvacetiletý fotbalista, který dal hned polovinu ze svých dvanácti ligových golů právě Spartě, potvrdil v interview pro magazín Gól.

Na nejslavnější tuzemskou značku by si svěřenec Pavla Hoftycha věřil. "Po zápase na Spartě, které jsem dal znovu dva góly, jsem v nadsázce prohlásil, že by mě teď měla koupit. Když nad tím s odstupem času přemýšlím, bylo by to vlastně super. Jasně, sparťanští fanoušci chvilku špatně koušou, co se událo a proběhlo. Ale dokázal bych si přestup představit, věřil bych si na to," uvedl na stránkách gol.cz spoluhráč Zemana, Nguyena a spol., který při gólových oslavách provokoval tribuny.

Odchovanec východočeské Chrudimi však moc dobře ví, že se fotbalem na nejvyšší úrovni může živit maximálně šest sedm let a podle svých slov má před sebou maximálně dvě další smlouvy. Mohl by ještě udělat krok i na lepší, než podještědskou adresu?

"V této sezoně jsem dal už pět gólů, v jednom ligovém ročníku jsem se na takové číslo nikdy nedostal. Doufám, že jsem ještě neřekl poslední slovo. Hranici jsem si ale žádnou nestanovil. Myslím, že mým úkolem je spíš góly připravovat pro útočníky. Slovan je mým druhým klubem, předtím jsem hrál za Hradec. Brzy mi bude devětadvacet, fotbalem se můžu živit ještě tak šest let. Maximálně podepíšu dvě smlouvy. Rád bych, aby jedna byla lukrativnější. Pokud nehrajete v české lize za Spartu, Slavii nebo v Plzni, po konci kariéry si nemůžete vyskakovat," ozřejmil na stránkách gol.cz Malinský, jehož chlebodárce má před sebou víkendovou cestu do Teplic, které se zatím v jarní části trápí.