Kouč Bílého baletu tuší, že se láme chleba: Tenhle týden hrajeme prakticky o všechno

Kouč Bílého baletu tuší, že se láme chleba: Tenhle týden hrajeme prakticky o všechno

Dvoubrankové manko v La Lize na vedoucí Barcelonu může být již tento víkend odmazáno, ale také se v opačném případě při vzájemné konfrontaci může o další tři body navýšit. Real Madrid zažívá během posledního únorového týdne náročné období, které by mohlo rozhodovat o tom, jak bude na celou sezónu nahlíženo. A první ostrý test připravenosti svěřenců kouče Zidana nastává již ve středu večer proti Manchesteru City.

Další rozporuplná sezóna plná nevyrovnaných výsledků. Tak by se dalo ohodnotit počínání Realu během podzimu, které si španělský královský klub přenesl také do jara. O víkendu překvapivě padl v Levante a nechal Barcelonu odskočit v tabulce. Své zaváhání může odčinit o víkendu, kdy se dva giganti střetnou ve slavném El Clásiku.

„Máme zlou sérii, ale musíme se z toho dostat a opět začít vítězit. Tento týden hrajeme prakticky o všechno, ve středu Ligu mistrů a v neděli proti Barceloně. Věřím, že ukážeme svou sílu,“ nechal se slyšet kouč Bílého baletu Zinedine Zidane, který tuší, že jeho tým nečeká nic snadného. Manchester City dlouhodobě prahne po triumfu v Lize mistrů, navíc mu reálně hrozí, že si tuto soutěž dvě nadcházející sezóny nezahraje, proto se v této fázi rozhodně loučit nechce.

Real potřebuje uhrát doma na San Bernabéu nadějný výsledek, který by mu umožnil dobrou výchozí pozici pro odvetu na Etihad Stadium. Tým se bude muset obejít bez několika zraněných opor, ale Zidane věří, že v silách jeho týmu je uspět. Výhra by vlila do žil hráčů sebevědomí, které by se zcela jistě hodilo i pro nedělní souboj s Barcelonou.