Kozel drží nad Šašinkou ochrannou ruku: Nemůžeme čekat, že nám bude dávat gól v každém zápase

Kozel drží nad Šašinkou ochrannou ruku: Nemůžeme čekat, že nám bude dávat gól v každém zápase

Jednadvacetiletý ostravský útočník Ondřej Šašinka figuroval v základní sestavě souboru Luboše Kozla v obou jarních vystoupeních proti Slovácku i Jablonci.

Zatímco na podzim v barvách Slovácka skóroval bývalý forvard Senice či Zlatých Moravců pětkrát, po zimním návratu do Baníku však zatím stále na první přesný zásah čeká.

Jak se jeho poslední výkon, jehož se týkalo i několik šancí, zamlouval právě novému šéfovi ostravské lavičky? "Byl po utkání zklamaný, že nedal gól. Že šanci neproměnil. Ale on to neřešil špatně," ozřejmil náročný Kozel, jehož svěřencům patří v tabulce pátá pozice.

Posadit by ho proto příště neměl. "Já ho pochválil, protože to odpracoval, hodně toho odpresoval, byl pořád v nabídce. Je mu jedenadvacet let, ty góly jsou nadstavba a nemůžeme čekat, že nám bude dávat gól v každém zápase," vysvětlil osmačtyřicetiletý kouč na webu fcb.cz.

Ve 23. kole čeká Baník výjezd na půdu rozjetého dynama České Budějovice, které bude generálkou na čtvrtfináe MOL Cupu na půdě Sparty. Adam Jánoš a možná ani Robert Hrubý u toho nebudou...

"Adam Jánoš má vykloubené rameno. To je tak na tři čtyři týdny. Minimálně. Robert Hrubý si stěžoval na velké bušení srdce. Cítil úzkost, bylo mu skoro až na omdlení. A prý to neměl poprvé. Takže to asi nebude úplně náhoda," pokračoval bývalý stratég Dukly, jehož slova nabídl web fcb.cz.

"O sestavě na páteční zápas jasno nemám, ale o tom, kým nahradíme zraněné hráče, ano. Jsem rád, že kádr je vyrovnaný a není jen o dvanácti hráčích. Zápasů bude ještě hodně a celé jaro určitě neodehraje jedna sestava," zakončil Kozel.